WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Polski olimpijczyk wesprze leczenie chorego na nowotwór Wojtka

Wszystkich żeglarzy, lubiących aktywnie spędzać czas zapraszamy 4 lutego do gdańskiego klubu Hedonia Squash na North Sails Squash Day. Dochód przeznaczony będzie na leczenie Wojtka Zabłockiego. Udział zapowiedział nasz olimpijczyk Łukasz Przybytek.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Na zdjęciu Łukasz Przybytek

Jachty czekają na kolejny sezon, ale nie zwalniamy tempa. Wprawdzie nie na wodzie, a na korcie, zaś zamiast steru czy liny - rakieta, ale zapewniamy, że emocji nie zabraknie. Żeglarze, którzy już złapali "squashowego" bakcyla i pewnie czują się w tej konkurencji, podczas North Sails Squash Day będą mogli wziąć udział w turnieju squasha. Impreza odbędzie się 4 lutego 2017 roku w gdańskim klubie Hedonia Squash.

Swój udział potwierdził już m.in. Łukasz Przybytek, dwukrotny olimpijczyk w klasie 49er, który razem z Pawłem Kołodzińskim zajął w 2016 roku ósme miejsce na igrzyskach w Rio de Janeiro oraz czwarte na mistrzostwach Europy. Natomiast ci, którzy jeszcze nie mieli okazji sprawdzić się w tym sporcie z rakietą w ręce - zapraszamy na lekcję, podczas której profesjonalny trener squasha wprowadzi w tajniki techniki. Na wszystkich, którzy do nas dołączą czekać będą też inne atrakcje - szczegóły już wkrótce.

Jednak North Sails Squash Day to więcej niż tylko dobra zabawa, bowiem wpisowe, które zostanie zebrane podczas wydarzenia, zostanie przeznaczone na cel charytatywny. Chcemy wesprzeć Wojciecha Zabłockiego, trenera żeglarstwa, któremu niedawno przyszło stanąć do bardzo poważnej walki, walki z chorobą nowotworową. Jest to nowotwór złośliwy jelita grubego. Wojciech, w ramach chemioterapii, musi przyjmować lek Cetuximab, który nie jest refundowany, a potrzeba na niego kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dla rodziny Wojtka jest to kwota nieosiągalna, ale razem możemy więcej.

Więcej informacji o turnieju oraz rejestracji na wydarzenie znaleźć można na stronie north.sails.pl. Turniej wspierają North Sails i DAD.

ZAGRAJMY DLA WOJTKA!

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu!

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.