KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

ME w klasie Finn: Lahn trzynasty, Kula dwudziesty pierwszy na początku regat

Mikołaj Lahn zajmuje trzynaste miejsce, a Piotr Kula jest dwudziesty pierwszy po pierwszym dniu mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie Finn, które odbywają się w Marsylii - informuje obecny na mistrzostwach Maciej Frąckiewicz.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Robert Deaves / www.flickr.com/finnclassphotos

Podobnie jak w klasie RS:X na słabszy wiatr poczekać musieli zawodnicy klasy Finn. Oni jeszcze później zeszli na wodę, ale i tak udało się przeprowadzić dwa zaplanowane na ten dzień wyścigu. Oficjalne wyniki pojawiły się dopiero około godziny 21:00.

Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski jest wicemistrz naszego kraju Mikołaj Lahn (UKŻ Wiking Toruń), który mijał linię mety na miejscach trzynastym oraz piętnastym i zajmuje trzynastą pozycję w klasyfikacji generalnej. Trochę gorzej poszło aktualnemu mistrzowi Polski, Piotrowi Kuli (GKŻ Gdańsk). On najpierw był dwudziesty szósty, a następnie osiemnasty i zajmuje trzynastą pozycję. Natomiast dopiero czterdziesty dziewiąty jest Krzysztof Stromski (YK Rewa) po miejscach pięćdziesiątym pierwszym oraz czterdziestym szóstym.

Liderem jest Edward Wright z Wielkiej Brytanii, który w dwóch wyścigach okazał się najlepszy. Drugą pozycję zajmuje brązowy medalista igrzysk w Londynie Francuz Jonathan Lobert, po tym jak dwukrotnie wpływał na metę czwarty. Trzecią lokatę zajmuje Norweg Anders Pedersen. On z kolei dwa razy kończył wyścigi jako piąty.

Kolejne wyścigi zaplanowane są na wtorek na godzinę 11:00. Zawody potrwają do soboty 13 maja.

ZOBACZ WIDEO Regaty Vendee Globe: do trzech razy sztuka Regaty Vendee Globe: do trzech razy sztuka
Czy któryś z polskich żeglarzy stanie na podium mistrzostw Europy w klasie Finn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×