Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Team z Hongkongu piątym uczestnikiem Volvo Ocean Race

Team Sun Hung Kai/Scallywag, który będzie reprezentował Hongkong, został piątym oficjalnym uczestnikiem, zgłoszonym do 13. edycji okołoziemskich regat Volvo Ocean Race. Jachtem dowodził będzie Australijczyk David Witt.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
AFP / Jean-Sebastien Evrard

W środę 17 maja ogłoszono, że team Team Sun Hung Kai/Scallywag został piątą załogą, która oficjalnie zgłosiła się do najbliższej edycji okołoziemskich regat Volvo Ocean Race. Jednostka będzie pływała pod flagą Hongkongu i będzie to debiut tego kraju w żeglarskim klasyku dookoła świata. Głównym dowodzącym na jachcie będzie australijski żeglarz David Witt, który dwadzieścia lat temu podczas edycji 1997-98 był członkiem norweskiego teamu Innovation Kvaerner.

Cały projekt wspierać będzie Seng Huang Lee and Sun Hung Kai & Co. czyli firma świadcząca usługi finansowe, skupiająca się głównie na Chinach, specjalizująca się w finansowaniu strukturalnym i finansach konsumenckich. Posiada ona ponad 200 oddziałów i biur w Hongkongu oraz Chinach kontynentalnych. Ma ona także na celu promowanie żeglugi konkurencyjnej w Azji i stworzenie długotrwałego programu edukacji wśród młodzieży w regionie.

Przed ekipą Team Sun Hung Kai/Scallywag swój udział w Volvo Ocean Race 2017-18 zgłosiły cztery załogi. W zeszłym roku swój start zapowiedzieli holenderski AkzoNobel ze sternikiem Simeonem Tienpontem oraz chiński Dongfeng Race Team z francuskim skipperem Charlesem Caudrelierem. Natomiast już w 2017 roku wpłynęły zgłoszenia kolejnych dwóch żeglarskich drużyn. Pierwszą z nich jest hiszpański team MAPFRE, którego kapitanem został trzykrotny mistrz świata oraz złoty i srebrny medalista olimpijski w klasie 49er, Hiszpan Xabier Fernandez. Z kolei drugi to amerykańsko-duński team Vestas 11th Hour Racing, a jego głównodowodzącym będzie Charlie Enright ze Stanów Zjednoczonych.

Start trzynastej edycji regat dookoła świata Volvo Ocean Race zaplanowany jest na 22 października 2017 roku. Czwarty raz z rzędu miejscem rozpoczęcia zawodów będzie hiszpańskie miasto Alicante. Start poprzedzi wyścig portowy, który odbędzie się 14 października. Natomiast po raz pierwszy metą będzie holenderska Haga. Zawodnicy będą żeglowali na 65-stopowych jachtach po wodach czterech oceanów i odwiedzą 12 miast na sześciu kontynentach. Trasa będzie najdłuższa w historii, bo będzie liczyła aż 46000 mil morskich (83000 km).

ZOBACZ WIDEO Real mistrzem Hiszpanii po pięciu latach. Zobacz skrót meczu z Malagą [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Team Sun Hung Kai/Scallywag znajdzie się na podium Volvo Ocean Race 2017-2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
volvooceanrace.com / inf.własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×