WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Agata Barwińska ósma po pierwszym dniu Delta Lloyd Regatta

Agata Barwińska zajmuje ósme miejsce w klasie Laser Radial po pierwszym dniu Delta Lloyd Regatta, które odbywają się w holenderskim Medemblik. Jest to najlepsza pozycja spośród startujących tam polskich żeglarzy.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ / Na zdjęciu: Agata Barwińska w olimpijskiej klasie Laser Radial

Tylko dzień przerwy od pływania miała część polskich żeglarzy klas olimpijskich. W niedzielę zakończyła się w Krynicy Morskiej pierwsza część Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego, a już od wtorku czternaścioro Polaków, którzy rywalizowali w polskich zawodach, wystartowało w Delta Lloyd Regatta w holenderskim mieście Medemblik.

Najlepiej z naszych reprezentantów po pierwszym dniu ścigania poradziła sobie Agata Barwińska (MOS SSW Iława) w klasie Laser Radial. Polka w pierwszym wyścigu zajęła miejsce dziesiąte, a w drugim po bardzo dobrej żegludze, dopłynęła druga i znajduje się na ósmej pozycji w klasyfikacji generalnej. Ze zmiennym szczęściem poradziła sobie także Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice), która najpierw była czwarta, a następnie czternasta i ogólnie jest siedemnasta. Z kolei młoda Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława) po miejscach dwudziestym siódmym oraz trzydziestym jest pięćdziesiąta siódma. Prowadzi mistrzyni świata Alison Young z Wielkiej Brytanii (miejsca 1. i 1.), przed Belgijką Emmą Plasschaert (miejsca 1. i 3.) oraz mistrzynią olimpijską, która jest także aktualną mistrzynią Europy, Marit Bouwmeester z Holandii (miejsca 5. i 1.).

W kategorii mężczyzn również startuje trójka polskich zawodników, ale oni plasują się dalej niż znajdujące się w czołówce reprezentacyjne koleżanki. Czterdziesty pierwszy po miejscach jedenastym i trzydziestym drugim jest wicemistrz Polski Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), trzynaście pozycji dalej znajduje się Dawid Kania (ŻLKS Poznań) - miejsca 22. i 34., a dopiero osiemdziesiątą trzecia lokatę zajmuje żeglarz klubu SEJK Pogoń Szczecin Jakub Rodziewicz (miejsca 38. i 41.). Liderem jest srebrny medalista igrzysk w Londynie Cypryjczyk Pawlos Kondidis (miejsca 1. i 1.). Skład pierwszej trójki uzupełniają Elliot Hanson z Wielkiej Brytanii (miejsca 2. i 1.) oraz wicemistrz świata Francuz Jean-Baptiste Bernaz (miejsca 3. i 2.).

W klasie 49er w holenderskich regatach pojawiła się jedna nasza męska załoga, Przemysław Filipowicz i Jacek Nowak (AZS AWFiS Gdańsk/AZS UWM Olsztyn). Polacy najpierw zajęli miejsce trzynaste, następnie zostali złapani na falstarcie przy wywieszonej czarnej fladze, co poskutkowało dyskwalifikacją w drugim wyścigu, a dzień zakończyli miejscem dziewiętnastym i w ogólnej klasyfikacji plasują się na dwudziestej pierwszej pozycji. Prowadzą Niemcy Tim Fischer i Fabian Graf (miejsca 3., 5. i 1.), drudzy są Portugalczycy Jorge Lima i Jose Luis Costa (miejsca 2., 4. i 4.), a trzecią pozycję zajmują kolejni reprezentanci Niemiec, Jakob Meggendorfer i Andreas Spranger (miejsca 4., 2. i 5.).

W żeńskim odpowiedniku czyli w klasie 49erFX niezłą, trzynastą pozycję zajmują siostry Madeleine i Nadia Zielińskie (AZS UWM Olsztyn), które tego dnia mijały linię mety na miejscach czternastym, siedemnastym oraz jedenastym. Natomiast osiemnaste są Ewa Romaniuk i Sandra Jankowiak (AZS Poznań), po tym jak w pierwszym wyścigu były trzynaste, drugiego nie ukończyły, a w trzecim zameldowały się na piętnastym miejscu. Z problemami żeglowały również Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (YKP Gdynia/AZS AWFiS Gdańsk), bo nie ukończyły wyścigów pierwszego oraz trzeciego, a w drugi były szesnaste i zajmują dwudziestą pierwszą pozycję. Tutaj na czele stawki znajduje się mieszana załoga z Wielkiej Brytanii, John Pink i Sophie Ainsworth (miejsca 1., 3. i 1.). Drugą pozycję zajmuje ekipa z Chorwacji ze sterniczka Enią Nincević (miejsca 2., 1. i 6.), a trzecie są Holenderki Dewi Couvert i Annette Duetz (miejsca 8., 2. i 2.).

Kolejne wyścigi zaplanowane są na środę na godzinę 10:30. Regaty Delta Lloyd Regatta w Medemblik potrwają do soboty 27 maja.

ZOBACZ WIDEO Real mistrzem Hiszpanii po pięciu latach. Zobacz skrót meczu z Malagą [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy któryś z polskich żeglarzy zajmie miejsce w pierwszej dziesiątce końcowej klasyfikacji regat?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×