VGSD: spokojny czwartek w Marinie Gdynia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Robert Hajduk / Volvo Gdynia Sailing Days 2017
Materiały prasowe / Robert Hajduk / Volvo Gdynia Sailing Days 2017
zdjęcie autora artykułu

W środę Gdynię opuściło ponad 400 jednostek rywalizujących w Pucharze Trenerów YKP oraz w Pucharze Miasta Gdyni. Tego dnia w mistrzostwach Europy EUROSAF ścigali się tylko żeglarze z niepełnosprawnością w klasie 2.4mR. Prowadzi Ryszard Szumowski.

W tym artykule dowiesz się o:

W środę Marinę Gdynia opuściło ponad 400 jednostek rywalizujących w Pucharze Trenerów YKP Gdynia w klasie Optimist grupy B oraz w Pucharze Miasta Gdyni w klasach Laser 4.7, Laser Radial oraz 420. Dzięki temu czwartek był jednym z najspokojniejszych dni podczas trwającej trzy tygodnie 18. edycji Volvo Gdynia Sailing Days - tego dnia w mistrzostwach Europy EUROSAF ścigali się tylko żeglarze z niepełnosprawnością w klasie 2.4mR.

Po pięciu startach na czele znajduje się Ryszard Szumowski, który wygrał wszystkie wyścigi, drugi jest Piotr Cichocki, a trzecią pozycję zajmuje Irlandka Georgina Griffin. Te mistrzostwa zakończą się w sobotę.

Natomiast w piątek rozpocznie się ostatnia konkurencje podczas tych regat - w szranki staną przedstawiciele klasy 505, którzy rywalizować będą w międzynarodowych mistrzostwach Polski. Do zawodów zgłosiło się 26 załóg z sześciu krajów, Australii, Szwajcarii, Szwecji, Niemiec, Finlandii oraz Polski. Do niedzieli zaplanowano rozegranie 10 wyścigów. A w przyszłym roku w Gdyni odbędą się mistrzostwa świata w tej klasie.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: gwiazdy Arsenalu trenowały... kung-fu (WIDEO)

Źródło artykułu: