Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Jacek Tyszkiewicz i Adrian Górka liderami Pucharu VGSD w klasie Flying Dutchman

Jacek Tyszkiewicz i Adrian Górka prowadzą po pierwszym dniu Pucharu Volvo Gdynia Sailing Days w klasie Flying Dutchman czyli Latający Holender. Rywalizacja potrwa do niedzieli.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Robert Hajduk / Volvo Gdynia Sailing Days 2017

Od piątku w ramach 18. edycji Volvo Gdynia Sailing Days trwa Puchar VSGD w klasie Flying Dutchman czyli Latający Holender. Rywalizacja zakończy się w niedzielę.

Po pierwszych trzech wyścigach prowadzą Jacek Tyszkiewicz i Adrian Górka (YKP Warszawa/UKS FIR Warszawa), którzy dwa pierwsze wyścigi wygrali, a dzień zakończyli trzecim miejscem.

Punkt za nimi znajdują się Maciej Rokosz i Tomasz Kledzik (KS Spójnia Warszawa/SRK Latający Holender), po tym jak najpierw zostali sklasyfikowani na ostatniej pozycji, a w następnych dwóch startach zajęli miejsca drugie oraz pierwsze.

Natomiast trzecią lokatę zajmują Zbigniew Filipiak i Piotr Lisiecki (ŻMKS Orlę Szczecinek), którzy również na początku zostali sklasyfikowani na końcu stawki, a później dopływali do mety na miejscach trzecim i drugim.

Gdynia Sailing Days organizowane są od 2000 roku. Natomiast od roku 2012 jej partnerem oraz sponsorem tytularnym jest firma Volvo i od kilku lat impreza nosi nazwę Volvo Gdynia Sailing Days. Tak pozostanie przynajmniej do 2019 roku, ponieważ w zeszłym roku Volvo Car Poland i Gdyńskie Centrum Sportu przedłużyły współpracę o kolejne trzy lata.

Żeglarstwo jest szwedzką tradycją marki Volvo. Szwedzi od zawsze związani są z żaglami i z pływaniem. Volvo już 19 lat temu rozpoczęło organizację jednych z największych zawodów żeglarskich na świecie - Volvo Ocean Race. Areną tych regat są oceany i morza całego świata. W tym roku wystartuje 13. edycja tych prestiżowych regat i nastąpi to 22 października w hiszpańskim Alicante.

Volvo Car Poland jest od trzech lat również partnerem Polskiego Związku Żeglarskiego i wspiera najbardziej uzdolnionych polskich żeglarzy młodego pokolenia w ramach programu Volvo Youth Sailing Team Poland.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: gwiazdy Arsenalu trenowały... kung-fu (WIDEO)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×