Maciej Grabowski mistrzem świata masters w klasie Laser!

Maciej Grabowski wywalczył złoty medal mistrzostw świata masters w klasie Laser, które w dniach 24-30 września odbyły się w chorwackim Splicie. Srebrny medal zdobył Rosjanin Maksim Siemierchanow, a trzecie miejsce zajął Grek Adonis Bougiouris.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Grabowski Materiały prasowe / Na zdjęciu: Maciej Grabowski

W dniach 24-30 września u wybrzeży Chorwacji odbyły się mistrzostwa świata masters w klasie Laser. Według pierwotnych planów organizatorzy mieli w planach przeprowadzenie dwunastu wyścigów, ale z powodu problemów z wiatrem, skończyło się na siedmiu. Na starcie stanęło ponad 300 zawodników.

Bezkonkurencyjny podczas rywalizacji w Splicie był Maciej Grabowski (YK Stal Gdynia), który wygrał wszystkie siedem wyścigów i pewnie sięgnął pod pierwszy w karierze złoty medal mistrzostw świata w tej kategorii. Polak wcześniej raz był wicemistrzem świata (2014) oraz dwa razy mistrzem Europy (2013 i 2015).

Drugie miejsce w chorwackich regatach zajął ostatecznie Rosjanin Maksim Siemierchanow, który stracił do Grabowskiego osiem punktów. Walka o drugą pozycję była bardzo zacięta, co pokazuje zaledwie punkt różnicy między rosyjskim zawodnikiem, a Grekiem Adonisem Bougiourisem, który stanął na najniższym stopniu podium.

Maciej Grabowski podczas tegorocznych mistrzostw Polski, które odbyły się we wrześniu w Pucku, powiedział naszemu portalowi, że będzie chciał powalczyć o kwalifikację olimpijską na najbliższe igrzyska w Tokio. W splicie pokazał, że pomimo 39 lat nadal potrafi osiągać bardzo dobre wyniki.

Czy Maciej Grabowski wywalczy kwalifikację olimpijską na igrzyska w Tokio?