WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Anna Kuder: Mam nadzieję, że z igrzysk w Tokio ponownie przywieziecie medale

- Mam również nadzieję, że z igrzysk w Tokio w 2020 roku ponownie przywieziecie nam medale, tak jak miało to miejsce w Londynie w roku 2012 - powiedziała podczas gali Polskiego Związku Żeglarskiego Anna Kuder z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZŻ / Na zdjęciu: Anna Kuder

W czwartek 30 listopada w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się wielka "Gala sportu", która zwieńczyła kolejny rok działalności Polskiego Związku Żeglarskiego. Wręczono na niej nominacje do kadr narodowych dla zawodników i trenerów oraz podsumowano sukcesy polskich żeglarzy w minionym roku. Wśród zaproszonych gości była między innymi Anna Kuder, zastępca dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

- Polski Związek Żeglarski należy do grona tych związków, które dostarczają nam wielu emocji i wzruszeń. To wy państwo przywozicie nam medale najważniejszych imprez czyli igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata i Europy. W tym roku również nie zabrakło tych wspaniałych wyników - zwróciła się do obecnych na sali reprezentantów Polski Anna Kuder.

Przedstawicielka Ministerstwa Sportu z nadziejami patrzy w przyszłość i liczy na podobne wyniki w kolejnych latach. Miniony rok najlepiej wypadł w wykonaniu żeńskiej załogi w klasie 470. Najpierw Agnieszka Skrzypulec z rezerwową załogantką Jolanta Ogar wywalczyły brązowy medal mistrzostw Europy, a później z Irminą Mrózek Gliszczynską, która wróciła po kontuzji, zostały mistrzyniami świata.

- Mam nadzieję, że w przyszłych latach będzie podobnie. Mam również nadzieję, że z igrzysk w Tokio w 2020 roku ponownie przywieziecie nam medale, tak jak miało to miejsce w Londynie w roku 2012 - kontynuowała Kuder.

ZOBACZ WIDEO Podsumowanie sezonu w klasie Optimist

Nie zapomniała ona także o najmłodszych żeglarzach. - Chciałabym, żebyście pamiętali, że medale w sporcie są bardzo ważne, ale nie najważniejsze. Najważniejsze jest to, żeby dawać z siebie wszystko i żeby toczyć walkę w duchu fair play oraz żeby wasi koledzy zawsze mogli na was liczyć - oznajmiła.

Anna Kuder zwróciła również uwagę na różnego rodzaju wsparcie, które otrzymują zawodnicy i które jest niezbędne, ponieważ bez niego, nie byłoby możliwe uprawianie tego pięknego sportu.

- Dziękuję wszystkim, którzy pomagają zawodnikom finansowo oraz organizacyjnie, w tym rodzicom. Bo bez waszego zaangażowania te sukcesy nie byłyby możliwe. MSiT wpiera na miarę swoich możliwość Polski Związek Żeglarski. Mamy też nadzieję, że dzięki waszym dobrym wynikom będzie spływało wsparcie także z innych stron, prywatnych firm - zakończyła Anna Kuder.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×