WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Dwie polskie załogi w finałach Winter Series J70 w Monako

Od piątku do niedzieli w Monako odbędzie się finałowa runda Sportsboat Winter Series w klasie J70. Dla 2 polskich załóg, Flexistav Apotex Team i Cellfast Sailing Team, będzie to okazja do poprawienia swoich pozycji w rankingu.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Materiały prasowe / MT Partners / Na zdjęciu: Jachty klasy J70

Zimowa seria regat klasy J70 w Monako to jedna z nielicznych imprez żeglarskich w Europie w tym czasie. Regularnie biorą w nich udział polskie załogi, przygotowujące się do sezonu letniego.

- Meldujemy się w Monako już po raz trzeci. Po styczniowych regatach, gdy zbyt duża waga nam nie pomogła, bo mimo prognozy silno wiatrowej wiało bardzo mało, tym razem startujemy w składzie o około 30 kg lżejszym - zapowiada Paweł Tarnowski, sternik Flexistav Apotex Team. - Tym razem prognoza jest słabo wiatrowa, a to nam pasuje - dodaje.

W czwartek odbył się wyścig próbny, niestety przerwany z powodu braku wiatru.

- Wczorajszy wyścig poszedł nam bardzo dobrze. Płynęliśmy na 2-3 pozycji, ale potem wiatr osłabł i wyścig został przerwany - podsumowuje Tomasz Bączkiewicz z załogi Flexistav. - Mamy prędkość w tych warunkach, to nas cieszy. Teraz wszystko będzie zależeć od startów. Jeśli to się uda to powinno być dobrze - stwierdza.

ZOBACZ WIDEO Nie tylko Stoch powalczy o medal. "Kubacki jest regularny, Hula spisuje się znakomicie"

- Jacht mamy bardzo dobrze przygotowany i ustawiony pod takie warunki. Jeśli pogoda nam nie spłata figla to liczymy że powalczymy tym razem o czołową dziesiątkę - wyjaśnia Łukasz Kiwer, trzeci załogant Flexistav.

Do załogi dołączył Marcin Więcek zastępując Piotra Kucharskiego. - Liczymy że uda nam się popłynąć dobre regaty i awansować do pierwszej dziesiątki rankingu całej zimowej serii. Ja osobiście cieszę się, że ponownie mogę wziąć udział w regatach J70, to doskonała rywalizacja na wysokim poziomie - komentuje Marcin Więcek, który w tych zawodach zastąpi Piotra Kucharskiego.

W regatach udział weźmie również załoga Cellfast Sailing Team z Michałem Korneszczukiem za sterem. Będzie to już drugi występ tego sternika w klasie J70 w barwach Cellfast. Łącznie do regat zgłoszonych jest 39 załóg z 6 krajów.

Po czterech rundach Monako Winter Series załoga Flexistav zajmuje 13. miejsce, a Cellfast 28. miejsce w rankingu generalnym, mimo startu tylko w jednych regatach. Sklasyfikowanych jest 41 załóg z 11 krajów, a zdecydowanie prowadzi rosyjska załoga Art Tube, która wygrała obie dotychczas rozegrane rundy.

Bieżące informacje o załodze można znaleźć na profilu facebook: www.facebook.com/FlexiStavSport/

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy któraś z polskich załóg zajmie miejsce w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej podczas regat w Monako?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×