WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Polacy najlepsi w kategorii do lat 17 na MEJ klasy Laser Radial

Czworo Polaków uplasowało się w pierwszej dziesiątce mistrzostw Europy juniorów w klasie Laser Radial (9-14 kwietnia), które odbyły się w Balatonfoldvar na Węgrzech. W kategorii do lat 17 triumfowali Marcelina Korszon oraz Michał Krasodomski.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Materiały prasowe / Gabor Cserta / Na zdjęciu: Michał Krasodomski w klasie Laser Radial

Podczas węgierskich regat panowały głównie warunki słabowiatrowe, co przełożyło się na problemy z przeprowadzeniem wszystkich zaplanowanych wyścigów i po tym jak we wtorek oraz środę rywalizacja nie była możliwa, ostatecznie odbyło się ich osiem z dwunastu.

Najlepiej z polskich żeglarzy spisała się Marcelina Korszon (UKS FIR Warszawa), która w ogólnej klasyfikacji zajęła szóste miejsce, kończąc imprezę z dwoma wygranymi wyścigami na koncie. Poza tym Polka triumfowała w kategorii wiekowej do lat 17. Trzeba przyznać, że poczyniła ona ogromny postęp, jeśli chodzi poprzednią edycję mistrzostw Starego Kontynentu, które odbyły się w Gdyni. Młoda żeglarka zajęła tam dopiero pięćdziesiąte szóste miejsce.

Złota medalistka z zeszłorocznych mistrzostw, Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława) zakończyła swój występ na jeziorze Balaton na siódmej pozycji, tuż za młodszą koleżanką z reprezentacji. Udało się jej wygrać jeden wyścig. Mistrzynią Europy juniorek została Włoszka Matilda Talluri, wyprzedzając swoją rodaczkę Federicę Cattarozzi oraz Rosjankę Waleriję Łomaczenko.

Z kolei miejsca w drugiej dziesiątce zajęły Katarzyna Harc (TS Kuźnia Rybnik), która była piętnasta oraz Kinga Brzóska (MKŻ Arka Gdynia), plasując się na dziewiętnastej pozycji. Pozostałe sześć naszych zawodniczek ukończyło regaty na dalszych lokatach. Tu ścigały się pięćdziesiąt trzy dziewczęta.

"Damy z siebie wszystko" #19. Niesamowity ścisk w Ekstraklasie. "Możemy być świadkami sensacji"

Jeśli chodzi o rywalizację chłopców to ósme miejsce na stu czterdziestu czterech zawodników zajął Michał Krasodomski (AZS AWFiS Gdańsk), który trzy razy kończył wyścigi w pierwszej dziesiątce. On również, tak jak Marcelina Korszon, okazał się najlepszy w kategorii do lat 17.

Natomiast dobrą, dziesiątą pozycję zajął Piotr Ostrowski (AZS UW Warszawa). Na najwyższym stopniu podium stanęli Włoch Guido Gllinaro przed Hiszpanem Marcelo Cairo Assenzą i reprezentującym Bermudy Campbellem Pattonem. Pozostali nasi żeglarze zajęli dalsze pozycje.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×