WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Polacy pomogli potrzebującym, a także są blisko zwycięstwa w Antigua Sailing Week

Polska załoga R-Six Team na katamaranie HH66, w nocy polskiego czasu, wygrała kolejny wyścig klasy Offshore Multihull podczas Antigua Sailing Week na Karaibach. Polacy oraz Caritas Polska przekazali także sprzęt komputerowy uczniom lokalnej szkoły.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Materiały prasowe / Jacek Bonecki / Na zdjęciu: Załoga R-Six Team 6601 podczas regat Antigua Sailing Week 2018

- Bardzo lubimy takie ekstremalne warunki, jakie panują na Antidze. Połowa naszego zespołu to zapaleni miłośnicy sportów motorowych, a druga połowa to jedni z najlepszych polskich żeglarzy. Niewątpliwie połączyła nas miłość do adrenaliny. Żeglowanie na naszym katamaranie przy wietrze dochodzącym do 25kt, budzi jeszcze większy dreszcz emocji niż rajdy samochodowe - przyznaje Robert Szustkowski, lider R-Six Team.

Czwartkowa wygrana daje R-Six Team już cztery punkty przewagi nad konkurentami. Podczas wieczornej dekoracji nie liczyli się jednak tylko zwycięzcy. Najważniejsze tego dnia były dzieci z lokalnej szkoły podstawowej Cobbs Cross. Fundacja Orimari, Roberta Szustkowskiego oraz Caritas Polska przekazały uczniom wyposażenie pracowni komputerowej. W ręce dzieci trafiły m.in. laptopy, drukarki i skanery.

Warto też wspomnieć, że liderem w kategorii CSA - Racing 4 jest jacht Taz z Magdaleną Makowską na pokładzie, która pełni na nim rolę taktyka.

Partnerem wspierającym R-Six Team jest serwis internetowej wymiany walut - Amronet.pl. W całych regatach startuje prawie 200 jachtów, uczestniczy w nich ponad 1500 żeglarzy. Antigua Sailing Week odbywa się już po raz 51.

ZOBACZ WIDEO Nasi żużlowcy odpowiadali na pytania o Warszawę

Już w piątek kolejny wyścig. Regaty oficjalnie kończą się w sobotę.

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, innowacyjna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Serwis obsługuje automatycznie wszystkie banki w Polsce, a także wpłaty międzynarodowe. Amronet.pl jest częścią jednej z największych w Polsce grup serwisów internetowych do wymiany walut online - Payholding Sp. z o.o.. W jej skład wchodzą również Gieldawalut.com oraz Pluskantor.pl.

Payholding sp. z o.o.
dysponuje najnowocześniejszymi na internetowym rynku wymiany walut rozwiązaniami technologicznymi, opartymi o algorytm sztucznej inteligencji, wspomagający proces transakcji i obsługi Klienta.

R-Six Team 6601 to załoga katamaranu HH66, w której skład wchodzą Robert Szustkowski, Jarek Kazberuk, Tomasz Januszewski - były zawodnik kadry narodowej Polskiego Związku Żeglarskiego w olimpijskiej klasie 49er, Jacek Wysocki, Albert Gryszczuk i Robert Janecki. W 2016 roku R-Six Team wygrał regaty Multihull Cup Regatta. A w 2017, polski zespół zdobył puchar prestiżowych karaibskich zawodów Antigua Sailing Week.

Czy polska załoga wygra regaty Antigua Sailing Week?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×