Polacy z szansami na medale dzień przed końcem MŚJ

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Jen Edney / World Sailing / Na zdjęciu: Wiktoria Gołębiowska na jachcie olimpijskiej klasy Laser Radial
Materiały prasowe / Jen Edney / World Sailing / Na zdjęciu: Wiktoria Gołębiowska na jachcie olimpijskiej klasy Laser Radial
zdjęcie autora artykułu

Kacper Paszek i Bartosz Reiter (420) zajmują 3. miejsce dzień przed końcem żeglarskich mistrzostw świata juniorów w Corpus Christi. 5. pozycję zajmują Wiktoria Gołębiowska (Laser Radial), Aleksander Przychodzeń oraz Weronika Marciniak (oboje RS:X).

Odbyły się kolejne wyścigi Mistrzostw Świata Juniorów World Sailing w amerykańskiej miejscowości Corpus Christi i ponownie warunki wietrzne pozwoliły na sprawne żeglowanie. Piątek będzie ostatnim dniem regat i w każdej klasie zaplanowano tylko po jednym starcie.

Na czołowych pozycjach niezmiennie znajdują się reprezentanci Polski w kilku klasach. Miejsca trzecie i siódme w klasie 420 zajęli Kacper Paszek i Bartosz Reiter (Olsztyński Klub Żeglarski), co pozwoliło im utrzymać trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej. Z kolei końcowe zwycięstwo zapewnili już sobie Joseph Hermus i Walter Henry ze Stanów Zjednoczonych.

Z pozycji trzeciej na piątą w Laserze Radialu spadła Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława), czego powodem była dyskwalifikacja w pierwszym i ósme miejsce w drugim wyścigu. Dwa razy pierwsza była Charlotte Rose ze Stanów Zjednoczonych i jest już pewna zwycięstwa w całych regatach. Wśród chłopców z lokaty czterdziestej dziewiątej na pięćdziesiątą spadł Łukasz Machowski z MKS Dwójki Warszawa (miejsca 54. i 55.), a na prowadzeniu pozostał Nowozelandczyk Josh Armit (miejsca 1. i 2.), i jest kolejnym zawodnikiem, który zapewnił już sobie złoty medal.

Wysoko plasują się nadal nasi żeglarze w klasie RS:X. Weronika Marciniak (SKŻ ERGO Hestia Sopot) była druga, czwarta oraz trzecia i pozostała na piątej pozycji. Dzięki trzem wygranym wyścigom, nową liderką została Islay Watson z Wielkiej Brytanii. Natomiast miejsca czwarte, ósme oraz ponownie czwarte zajął tego dnia Aleksander Przychodzeń (SKŻ ERGO Hestia Sopot) i spadł z pozycji czwartej na piątą. Tutaj również znamy już zwycięzcę i został nim Amerykanin Geronimo Nores (miejsca 1., 3. i 1.).

ZOBACZ WIDEO Mocny charakter polskiej triumfatorki Wimbledonu. "Wiele rzeczy musi wydobyć krzykiem"

W klasie 29er dziesiątą lokatę utrzymały Wiktoria Lehmann i Maja Micińska z YKP Gdynia, które mijały linię mety dziesiąte, jedenaste i piętnaste. Natomiast lokatę osiemnastą na dwudziestą zamienili ich klubowi koledzy Mikołaj Chłopek i Mateusz Kruczyński (miejsca 13., 16. i 20.). Na prowadzeniu ponownie znajdują się dwa norweskie duety, Pia Andersen i Nora Edland (miejsca 7., 1. i 1.) oraz Mathias Berthet i Alexander Franks-Penty (miejsca 2., 1. i 5.).

Na katamaranach klasy Nacra 15 miejsca szesnaste oraz dwukrotnie dwudzieste zajęli Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka (UKS Navigo Sopot), ale nadal są na dwudziestej pozycji. Nadal pewnie prowadzą Argentyńczycy Teresa Romairone i Dante Cittadini (miejsca 1., 3. i 6.).

Niektórzy z polskich żeglarzy, poza Polski Związkiem Żeglarskim oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki są wspierani także przez firmę Volvo Car Poland. Grupa ta nazywa się Volvo Youth Sailing Team Poland. W jej skład z obecnych w Corpus Christi zawodników wchodzą Wiktoria Gołębiowska, Wiktoria Lehmann i Maja Micińska, a także Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy któryś polscy żeglarze staną na podium mistrzostw świata juniorów?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)