KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Polacy z szansami na medale dzień przed końcem MŚJ

Kacper Paszek i Bartosz Reiter (420) zajmują 3. miejsce dzień przed końcem żeglarskich mistrzostw świata juniorów w Corpus Christi. 5. pozycję zajmują Wiktoria Gołębiowska (Laser Radial), Aleksander Przychodzeń oraz Weronika Marciniak (oboje RS:X).

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Wiktoria Gołębiowska na jachcie olimpijskiej klasy Laser Radial Materiały prasowe / Jen Edney / World Sailing / Na zdjęciu: Wiktoria Gołębiowska na jachcie olimpijskiej klasy Laser Radial
Odbyły się kolejne wyścigi Mistrzostw Świata Juniorów World Sailing w amerykańskiej miejscowości Corpus Christi i ponownie warunki wietrzne pozwoliły na sprawne żeglowanie. Piątek będzie ostatnim dniem regat i w każdej klasie zaplanowano tylko po jednym starcie.

Na czołowych pozycjach niezmiennie znajdują się reprezentanci Polski w kilku klasach. Miejsca trzecie i siódme w klasie 420 zajęli Kacper Paszek i Bartosz Reiter (Olsztyński Klub Żeglarski), co pozwoliło im utrzymać trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej. Z kolei końcowe zwycięstwo zapewnili już sobie Joseph Hermus i Walter Henry ze Stanów Zjednoczonych.

Z pozycji trzeciej na piątą w Laserze Radialu spadła Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława), czego powodem była dyskwalifikacja w pierwszym i ósme miejsce w drugim wyścigu. Dwa razy pierwsza była Charlotte Rose ze Stanów Zjednoczonych i jest już pewna zwycięstwa w całych regatach. Wśród chłopców z lokaty czterdziestej dziewiątej na pięćdziesiątą spadł Łukasz Machowski z MKS Dwójki Warszawa (miejsca 54. i 55.), a na prowadzeniu pozostał Nowozelandczyk Josh Armit (miejsca 1. i 2.), i jest kolejnym zawodnikiem, który zapewnił już sobie złoty medal.

Wysoko plasują się nadal nasi żeglarze w klasie RS:X. Weronika Marciniak (SKŻ ERGO Hestia Sopot) była druga, czwarta oraz trzecia i pozostała na piątej pozycji. Dzięki trzem wygranym wyścigom, nową liderką została Islay Watson z Wielkiej Brytanii. Natomiast miejsca czwarte, ósme oraz ponownie czwarte zajął tego dnia Aleksander Przychodzeń (SKŻ ERGO Hestia Sopot) i spadł z pozycji czwartej na piątą. Tutaj również znamy już zwycięzcę i został nim Amerykanin Geronimo Nores (miejsca 1., 3. i 1.).

ZOBACZ WIDEO Mocny charakter polskiej triumfatorki Wimbledonu. "Wiele rzeczy musi wydobyć krzykiem"

W klasie 29er dziesiątą lokatę utrzymały Wiktoria Lehmann i Maja Micińska z YKP Gdynia, które mijały linię mety dziesiąte, jedenaste i piętnaste. Natomiast lokatę osiemnastą na dwudziestą zamienili ich klubowi koledzy Mikołaj Chłopek i Mateusz Kruczyński (miejsca 13., 16. i 20.). Na prowadzeniu ponownie znajdują się dwa norweskie duety, Pia Andersen i Nora Edland (miejsca 7., 1. i 1.) oraz Mathias Berthet i Alexander Franks-Penty (miejsca 2., 1. i 5.).

Na katamaranach klasy Nacra 15 miejsca szesnaste oraz dwukrotnie dwudzieste zajęli Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka (UKS Navigo Sopot), ale nadal są na dwudziestej pozycji. Nadal pewnie prowadzą Argentyńczycy Teresa Romairone i Dante Cittadini (miejsca 1., 3. i 6.).

Niektórzy z polskich żeglarzy, poza Polski Związkiem Żeglarskim oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki są wspierani także przez firmę Volvo Car Poland. Grupa ta nazywa się Volvo Youth Sailing Team Poland. W jej skład z obecnych w Corpus Christi zawodników wchodzą Wiktoria Gołębiowska, Wiktoria Lehmann i Maja Micińska, a także Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka.

Czy któryś polscy żeglarze staną na podium mistrzostw świata juniorów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×