Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki nadal w czołówce Star Sailors League

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajmują szóste miejsce po kolejnym dniu finałowych regat Star Sailors League, które odbywają się w Nassau na Bahamach. Na prowadzenie wysunęli się Mark Mendelblatt i Brian Fatih ze Stanów Zjednoczonych.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Mateusz Kusznierewicz podczas regat Star Sailors League 2018 Materiały prasowe / Marc Rouiller / Star Sailors League / Na zdjęciu: Mateusz Kusznierewicz podczas regat Star Sailors League 2018
Od wtorku 4 grudnia w Nassau na Bahamach odbywają się finałowe regaty Star Sailors League w dwuosobowej klasie Star, na których pojawili się najlepsi żeglarze świata, mistrzowie i medaliści olimpijscy oraz mistrzowie świata. Tym razem pogoda pozwoliła na przeprowadzenie trzech wyścigów.

W czołówce regat nadal znajdują się dwukrotny medalista olimpijski w klasie Finn Mateusz Kusznierewicz wraz z załogantem Dominikiem Życkim. Polacy w czwartkowych wyścigach zajęli miejsca siedemnaste, ósme oraz dziesiąte i zanotowali minimalny spadek w klasyfikacji generalnej, z pozycji piątej na szóstą.

Nowymi liderami zostali Mark Mendelblatt i Brian Fatih ze Stanów Zjednoczonych, którzy dzień rozpoczęli miejscem piętnastym, a następnie dwukrotnie mijali linię mety na czwartej pozycji.

Podstawowa część rywalizacji zakończy się w piątek, a w weekend odbędą się starty finałowe.

ZOBACZ WIDEO: Rajd Barbórka 2018. Dlaczego zawody są tak wyjątkowe?
Czy Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki staną na podium finałowych regat Star Sailors League?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×