Dominik Życki dyrektorem sportowym Polskiego Związku Żeglarskiego

W piątek 7 grudnia Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego podjął uchwałę o powołaniu Dominika Życkiego na stanowisko dyrektora sportowego PZŻ.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Dominik Życki Materiały prasowe / starsailors.com / Na zdjęciu: Dominik Życki
W piątkowe popołudnie odbyło się ostatnie tegoroczne posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego, podczas którego Zarząd PZŻ, mając na uwadze rekomendację Komisji konkursowej powołanej do przeprowadzenia Konkursu na stanowisko dyrektora sportowego PZŻ, podjął uchwałę o powołaniu na to stanowisko Dominika Życkiego.

Dominik Życki po raz pierwszy zetknął się z żeglarstwem w wieku 11 lat, podczas wakacyjnego pobytu z rodzicami na Mazurach. Rok później został zapisany do klubu KS Spójnia Warszawa, gdzie rozpoczął żeglowanie w klasie Cadet.

W późniejszych latach pływał w klasie Finn, zostając w 1993 roku mistrzem Europy juniorów, a rok później stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski. W 2001 roku Dominik zakończył karierę sportową, ale okazało się, że tylko na cztery lata, ponieważ w 2005 roku wrócił do wyczynowego sportu, rozpoczynając swoją przygodę z dwuosobową klasą Star jako załogant Mateusza Kusznierewicza.

W 2008 roku polski duet wywalczył złoty medal mistrzostw świata, a na igrzyskach w Pekinie zajął bardzo dobre czwarte miejsce. Ponadto Dominik z Mateuszem zostali w 2012 roku mistrzami Europy.

Dominik Życki od kilkunastu lat pracuje również jako dziennikarz i redaktor działu techniki magazynu „Żagle”, a także kilkukrotnie był współkomentatorem regat olimpijskich dla TVP oraz regat o Puchar Ameryki w kanałach Eurosport i nSport.

Z kolei od 2017 roku pełni funkcję trenera konsultanta w Zespole Wsparcia Sportowego PZŻ.

ZOBACZ WIDEO: Rajd Barbórka 2018. Dlaczego zawody są tak wyjątkowe?
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×