Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zofia Klepacka: Wygraliśmy batalię! Gdzie jest Paweł Rabiej?

- Wygraliśmy batalię! - ogłosiła na Facebooku Zofia Noceti-Klepacka, zwracając się do swoich zwolenników, będących przeciwko karcie LGBT. Zaczepiła też wiceprezydenta Warszawy, Pawła Rabieja.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Zofia Klepacka Materiały prasowe / Pedro Martinez / Sailing Energy / World Sailing / Na zdjęciu: Zofia Klepacka

Trzeba przyznać, że takich emocji Zofia Noceti-Klepacka nie wywoływała w Polsce od 2012 roku, gdy zdobyła w Londynie brązowy medal igrzysk olimpijskich. Żeglarka postanowiła w marcu zabrać głos na temat możliwości wprowadzenia karty LGBT, mówiącej m.in. o edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole.

"Mówię temu kategoryczne NIE? Czy mój dziadek walczył o taką Warszawę w Powstaniu? Nie wydaje mi się... Panie Prezydencie, może się Pan lepiej weźmie za sport w Warszawie, który kuleje" - apelowała do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który podpisał kartę LGBT+.

Następnie Klepacka przekonywała, że otrzymała po swoim oświadczeniu groźby śmierci. Zapowiedziała też, że mimo tego nie zmieni swoich poglądów i będzie przeciwna wszystkiemu, co uderza w "polską tradycję".

Wielka wpadka Zofii Klepackiej

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Czy Legia podniesie się po zwolnieniu Sa Pinto? "Jeden mecz może wszystko zmienić"

W środę medalistka mistrzostw świata w klasie RS:X postanowiła opublikować wideo na Facebooku, w którym przekonuje, że wszyscy przeciwnicy wprowadzenia karty LGBT odnieśli wielkie zwycięstwo.

 - Siemanko, wszyscy moi hejterzy, którzy chcieliście odebrać mi medale, wywalić mnie z kadry olimpijskiej. Nie udało się Wam mnie zdyskredytować! Zrobiliście dobrą robotę. Wszyscy dowiedzieli się o tej karcie LGBT, którą chcieliście wprowadzić do szkół, by indoktrynować nasze dzieci - przekonuje na nagraniu.

 - Możemy powiedzieć, że wygraliśmy tę batalię. Gdzie jest Wasz lider Rabiej? Wyjechał na wakacje czy gdzieś się schował? - dodaje, nawiązując do poglądów wiceprezydenta stolicy, Pawła Rabieja, entuzjasty LGBT+.

Klepacka podziękowała też swoim zwolennikom a także kibicom, którzy podczas niedawnych meczów Lotto Ekstraklasy wywieszali flagi z hasłami przeciwnymi edukacji seksualnej w szkołach.

Klepacka zażartowała z Biedronia na Facebooku

- Chcę podziękować wszystkim rodzicom, którzy zauważyli, co się dzieje. Kibicom, którzy zorganizowali ogólnopolską akcję, wszystkim stowarzyszeniom, które kategorycznie mówią "nie" dla karty LGBT+ - zwróciła się windsurferka.

Dodajmy, że pojawili się sportowcy, którzy opowiedzieli się za kartą LGBT. Adam Małysz, Krzysztof Hołowczyc, Otylia Jędrzejczak i Radosław Majdan zapowiedzieli swoje poparcie i tolerancję.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×