Startuje Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ / Na zdjęciu: Logo Polskiego Związku Żeglarskiego
Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ / Na zdjęciu: Logo Polskiego Związku Żeglarskiego
zdjęcie autora artykułu

W dniach 9-12 maja w Krynicy Morskiej odbędzie się Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. To już po raz czwarty bazą regat będzie jedno z najmniejszych polskich miast, a areną zmagań żeglarzy Zalew Wiślany.

Jest to flagowa impreza PZŻ, w której regularnie bierze udział cała krajowa czołówka. W maju poprzedniego roku w dwóch częściach Pucharu PZŻ na Zalewie Wiślanym rywalizowało około 532 zawodników. W tym roku, ze względu na napięty terminarz imprez międzynarodowych, regaty odbędą się tylko w jednym terminie dla wszystkich klas, a nie w dwóch jak to miało miejsce w ostatnich latach.

Podczas czterech dni regat (9-12 maja) zawodnicy będą rywalizować w klasach RS:X, RS:X juniorów, 49er, Finn, Laser Standard, Laser Radial kobiet i mężczyzn, Laser 4.7, 29er, A-Class, Hobie Cat 16, Europa, OK Dinghy, Techno 293, 420, Cadet oraz L'Equipe. Z klas olimpijskich zabraknie tylko 470, ponieważ w tym samym czasie odbywają się mistrzostwa Europy, w których nasi reprezentanci będą walczyli o medale. Ponadto w Krynicy nie pojawią się także nasi czołowi kadrowicze klas Finn oraz 49er, ponieważ już na początku przyszłego tygodnia również rozpoczną rywalizację w mistrzostwach Starego Kontynentu.

Czytaj także - Wielki wyczyn Joanny Pajkowskiej. Ukończyła samotny rejs dookoła świata

Nazwa zawodów na północy naszego kraju zobowiązuje i jest to flagowa impreza PZŻ, do której Związek przywiązuje bardzo dużą wagę. Dlatego też na Zalewie Wiślanym znowu będziemy mieli przegląd polskiego żeglarstwa sportowego. W Krynicy Morskiej powinni pojawić się najlepsi krajowi zawodnicy.

Ważnym aspektem Pucharu PZŻ jest również to, że występ na własnym terenie będzie jednym z etapów przygotowań części naszych zawodników do kolejnych międzynarodowych regat rangi mistrzowskiej. A dla młodszych żeglarzy będzie to również możliwość sprawdzenia swojej formy w bezpośredniej rywalizacji z reprezentantami Polski.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa" odc. 10: Legia i Lechia nie chcą mistrzostwa? [cały odcinek]

To już czwarty rok z rzędu kiedy regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego odbędą się w Krynicy Morskiej. Zarówno Polski Związek Żeglarski jak i przedstawiciele miasta są zadowoleni z dotychczasowej współpracy, dlatego też postanowili ją kontynuować.

Krynica Morskiej to jedno z najmniejszych polskich miast, które posiada jednak mnóstwo turystycznych i żeglarskich atutów - urokliwe położenie na Mierzei Wiślanej, od północy oblewają ją wody Morza Bałtyckiego, a od południa Zalewu Wiślanego, nowe nabrzeże, slip, bardzo dobre zaplecze żeglarskie, hotelowe oraz gastronomiczne.

Czytaj także - Patryk Zbroja obronił tytuł w Szczecinie

Organizatorem regat będzie Polski Związek Żeglarski przy współpracy z Miastem Krynica Morska. Imprezie patronuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Odbędzie się ona także pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego, Mieczysława Struka. Poza tym partnerami imprezy są, a sponsorami są firmy Sailovnia, LaserPol oraz D.A.D Sportwear, a patronat medialny nad regatami sprawują magazyn W ślizgu oraz portal Żeglarski.info.

Źródło artykułu:
Komentarze (0)