Żeglarstwo. Paweł Tarnowski piąty na MŚ w klasie RS:X, Zofia Noceti-Klepacka 7.

Paweł Tarnowski zajął w Sorrento piąte miejsce na mistrzostwach świata w klasie RS:X. Na siódmej pozycji została sklasyfikowana Zofia Noceti-Klepacka.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Paweł Tarnowski w olimpijskiej klasie RS:X Materiały prasowe / Sailing Energy / World Sailing / Na zdjęciu: Paweł Tarnowski w olimpijskiej klasie RS:X
Po pierwszym dniu rywalizacji Paweł Tarnowski zajmował czwartą lokatę. W środę mistrz Europy z 2015 roku awansował na drugie miejsce w klasyfikacji łącznej. Po trzech dniach 25-letni Polak był czwarty, a po 12 wyścigach - piąty. W sobotę rozegrano trzynasty, ostatni wyścig - medalowy, podwójnie punktowany. Tarnowski pozostał na piątej pozycji. Zdobył 64 punkty.

Tytuł mistrza świata obronił Kiran Badloe (37 punktów). Srebrny medal otrzymał inny Holender - mistrz olimpijski z lat 2012 i 2016 Dorian van Rijsselberghe (39). Przed Tarnowskim znaleźli się jeszcze Thomas Goyard (56) i Shahar Zubari (62). Na siódmej pozycji został sklasyfikowany Radosław Furmański (93), a na trzynastej - Piotr Myszka (115). W czołowej dziesiątce uplasowało się trzech Francuzów i po dwóch Holendrów, Polaków i Izraelczyków. W igrzyskach olimpijskich może startować tylko jeden zawodnik z danego kraju. Tarnowski zakończył mistrzostwa świata na piątej pozycji również w 2018 roku.

Po trzech wyścigach wśród kobiet prowadziła Maja Dziarnowska. Po dwóch dniach rywalizacji urodzona w 1990 roku Polka zajmowała drugą lokatę w "generalce", a po trzech - trzecią, ale w piątek spadła na ósme miejsce. W sobotę Dziarnowska pozostała na tej pozycji w klasyfikacji generalnej - zakończyła czempionat z dorobkiem 98 punktów. Tuż przed nią - na siódmej pozycji - znalazła się Zofia Noceti-Klepacka. Mistrzyni świata z 2007 roku, srebrna medalistka z lat 2011 i 2012 uzyskała 97 "oczek".

Na podium stanęły: Lilian de Geus (42), Charline Picon (51) oraz Noy Drihan (52). Na dwunastej pozycji sklasyfikowano Karolinę Lipińską (134).

W ostatnim tygodniu lutego 2020 w Australii rozegrano też mistrzostwa świata w klasie Laser Radial. W Melbourne piąta była Magdalena Kwaśna (58 punktów). Przed Polką znalazły się tylko: Holenderki Marit Bouwmeester (42 pkt), Maxime Jonker (44), Norweżka Line Flem Hoest (45) i Dunka Anne-Marie Rindom (57).

Czytaj także: Polki z kwalifikacją olimpijską w sprincie drużynowym,
Duńczycy trzykrotnie poprawili rekord świata w wyścigu na dochodzenie.

ZOBACZ WIDEO: Odwiedziliśmy bazę reprezentacji Polski na Euro 2020! Zobacz, jak będą mieszkać kadrowicze
Czy Polak lub Polka zdobędzie medal igrzysk olimpijskich 2020 w klasie RS:X?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×