W 2021 roku Polka wygrała już mistrzostwa Europy. W poniedziałek ma szansę na jeszcze większy sukces

Agata Barwińska zajmuje drugie miejsce po dziewięciu wyścigach mistrzostw świata 2021 w żeglarskiej klasie Laser Radial.

PZ
Agata Barwińska Materiały prasowe / Pedro Martinez / Sailing Energy / World Sailing / Na zdjęciu: Agata Barwińska
26-letnia Polka rozpoczęła mistrzostwa świata w Omanie od 37. pozycji, ale w drugim wyścigu okazała się najlepsza. Zwyciężczyni październikowych mistrzostw Europy 2021 w olimpijskiej klasie Laser Radial prowadziła w klasyfikacji generalnej po sobotnich zmaganiach. Liderką była jeszcze po ośmiu odsłonach rywalizacji. W dziewiątym wyścigu Agata Barwińska finiszowała jako szósta i przed ostatnim dniem światowego czempionatu jest druga w łącznym rankingu z dorobkiem 59 punktów. Żeglarkę z MOS SSW Iława minimalnie - o punkt - wyprzedziła Dunka Anne-Marie Rindom - triumfatorka mistrzostw świata 2015, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich 2016.

Trzecią lokatę ze stratą aż 23 "oczek" do Barwińskiej zajmuje brązowa medalistka mistrzostw Europy 2017 i 2021 - Vasileia Karachaliou z Grecji. Natomiast dopiero 26. jest wicemistrzyni globu z 2020 roku i Europy z 2021 - Holenderka Maxime Jonker. Na poniedziałek 6 grudnia zaplanowano trzy kończące imprezę wyścigi.

W Omanie rozegrano również mistrzostwa świata 2021 w klasie 49er. W czołowej dziesiątce sklasyfikowano aż trzy polskie duety. Piątą lokatę zajęli Dominik Buksak / Szymon Wierzbicki, siódmą Łukasz Przybytek / Paweł Kołodziński, a dziewiątą Mikołaj Staniul / Jakub Sztorch.

Czytaj także: Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch mistrzami Europy.

ZOBACZ WIDEO: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Które miejsce zajmie Agata Barwińska w klasyfikacji końcowej mistrzostw świata 2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×