Agata Barwińska wicemistrzynią świata! Liderka po 10 wyścigach bez medalu

Agata Barwińska zdobyła srebrny medal żeglarskich mistrzostw świata w olimpijskiej klasie Laser Radial! Wygrała Emma Plasschaert.

PZ
Agata Barwińska w olimpijskiej klasie Laser Radial Materiały prasowe / Pedro Martinez / Sailing Energy / World Sailing / Na zdjęciu: Agata Barwińska w olimpijskiej klasie Laser Radial
W niedzielę w Omanie rozegrano dziesiąty oraz jedenasty wyścig mistrzostw świata 2021 w olimpijskiej klasie Laser Radial. Z jedenastu wyników danej zawodniczki do końcowej klasyfikacji zaliczono dziewięć  - dwa najsłabsze rezultaty odpadały od ostatecznej zdobyczy punktowej.

Emma Plasschaert i Agata Barwińska uzyskały po 71 punktów netto. Obie wygrały po jednym wyścigu. W tej sytuacji decydowała większa liczba następnych miejsc - Belgijka dwukrotnie zajęła trzecią lokatę, podczas gdy Polka - raz. Plasschaert zdobyła w sumie - licząc z tymi dwoma odrzuconymi wynikami - 125 punktów, a Barwińska 129 (w żeglarstwie im mniej "oczek", tym lepsza pozycja w klasyfikacji).

26-letnia zawodniczka z MOS SSW Iława rozpoczęła światowy czempionat 2021 od 37. miejsca, ale wygrała drugi wyścig. Zwyciężczyni październikowych mistrzostw Europy 2021 prowadziła w klasyfikacji generalnej po sześciu, siedmiu i ośmiu częściach rywalizacji. Z kolei po dziewiątej i dziesiątej odsłonie brązowa medalistka ME 2020 była druga w rankingu generalnym - o zaledwie punkt wyprzedzała ją Dunka Anne-Marie Rindom. Aktualna mistrzyni olimpijska ostatecznie nie zdobyła medalu, spadła na czwarte miejsce. Odwrotnie było w sytuacji Belgijki - Plasschaert awansowała na szczyt właśnie z czwartej pozycji po przedostatnim wyścigu. Urodzona w 1993 roku zawodniczka wygrała mistrzostwa świata również w sezonie 2018.

Na trzecim stopniu podium stanęła Litwinka Viktorija Andrulyte (73 punkty, tylko dwa mniej od dwóch czołowych żeglarek). Rindom zakończyła zawody z dorobkiem 77 "oczek".

Czytaj także: Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch mistrzami Europy.

ZOBACZ WIDEO: "Hardkorowe stejki". Burneika dał kulinarny popis
Czy w 2022 roku Agata Barwińska zdobędzie medal wielkiej międzynarodowej imprezy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×