Adam Małysz zapytał: "Znacie tego pana?"

Adam Małysz zaskoczył zapewne część kibiców. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego spotkał w Planicy swojego byłego kolegę ze skoczni - Roberta Mateję. W mediach społecznościowych opublikował wspólne zdjęcie.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Na dużym zdjęciu: Adam Małysz (WP SportoweFakty), na małym: Adam Małysz z Robertem Mateją (Instagram) WP SportoweFakty / Na dużym zdjęciu: Adam Małysz (WP SportoweFakty), na małym: Adam Małysz z Robertem Mateją (Instagram)
Adam Małysz przebywa obecnie w Planicy, gdzie odbywają się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Już na początku imprezy sporo radości polskim kibicom dał Piotr Żyła, który zdobył złoty medal na normalnej skoczni. Kilka dni później brązowy krążek wywalczył inny z kadrowiczów - Dawid Kubacki na dużym obiekcie.

Uśmiech mógł pojawić się na twarzach fanów Biało-Czerwonych także dzięki prezesowi Polskiego Związku Narciarskiego. Ten w mediach społecznościowych opublikował zdjęcie z... Robertem Mateją.

"Część z Was przesłała mi wczoraj w wiadomościach prywatnych odpowiedzi na pytanie 'czy wiecie kim jest ten pan?'" - napisał Adam Małysz na swoim Instagramie.

Robert Mateja pełni obecnie funkcję asystenta trenera reprezentacji Czech w kombinacji norweskiej. Wraz z prezesem Polskiego Związku Narciarskiego znają się świetnie, bowiem przez wiele lat występowali razem w reprezentacji Polski.

Mimo braku większych sukcesów 48-latek zapisał się w kartach historii tego sportu. W 2004 roku wygrał Letni Puchar Kontynentalny, a wcześniej triumfował w Turnieju Schwarzwaldzkim - wyprzedził wtedy w klasyfikacji generalnej Daniela Forfanga, brata Johanna Andre Forfanga.
Zobacz też: Norweski kombinator znów wygrał. Słaby występ polskiego jedynaka Szwedzki dzień na MŚ w Planicy. Przeciętny występ Polki ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Anita Włodarczyk i piłka nożna? No, no - zdziwicie się!


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×