PŚ w biathlonie: Zwycięzcą Czerezow! Świetny występ Pływaczyka!

Iwan Czerezow wygrał sobotni bieg pościgowy mężczyzn. Dla Rosjanina jest to drugie zwycięstwo w karierze. Życiowy sukces odniósł reprezentant Austrii - Friedrich Pinter, który był drugi. Mimo pięciu pudeł, na trzecim miejscu uplasował się zwycięzca czwartkowego sprintu Emil Hegle Svendsen. Fantastycznie spisał się Krzysztof Pływaczyk. Polak zestrzelił 20 na 20 krążków i zajął dobre 16. miejsce.

Paula Duda
Paula Duda

Bieg pościgowy odbył się bez Ole Einara Bjoerndalena, Vincenta Defrasne oraz Bjoerna Ferry’ego. Wyżej wymienieni zawodnicy zrezygnowali. Nie zobaczyliśmy także wicelidera Pucharu Świata Dmitra Jaroszenki, który był poza czołową "sześćdziesiątką" w sprincie. Wielkiego pecha miał Frode Andresen. Podczas pierwszego strzelania, Norwegowi zaciął się karabin co spowodowało wycofanie się z dalszego biegu.

W biegu masowym w Chanty - Mansijsku podczas ostatniego strzelania Czerezow spudłował o jeden raz więcej od Sikory i zaprzepaścił szanse na wygraną. Tym razem nie dał sobie odebrać zwycięstwa. W ostatnim strzelaniu Rosjanin był bezbłędny, natomiast jego rywal - Pinter spudłował. Jednak dla Austryjaka jest to życiowy sukces! Fatalna postawa na strzelnicy Svendsena przyczyniła się do spadku na trzecie miejsce Norwega.

Świetnie zaprezentował się Krzysztof Pływaczyk! Polak nie zaliczył na strzelnicy żadnego pudła! Pływaczyk awansował z 57. miejsca ze sprintu na 16. lokatę. Słabiej spisał się Tomasz Sikora, który mimo niezłego biegu nie radził sobie na strzelnicy, gdzie zaliczył 6 pudeł. Ostatecznie zajął 27. miejsce.

W niedziele ostatnie zawody biathlonistów. "Trzydziestka" najlepszych zawodników Pucharu Świata wystąpi w biegu masowym. Wśród nich - Tomasz Sikora.