PŚ w biathlonie: Sleptsova po raz drugi! Polki daleko

Svetlana Sleptsova wygrała drugi raz z rzędu zawody biatlonowego Pucharu Świata. Rosjanka wyprzedziła drugą Kati Wilhelm z przewagą prawie 30 sekund. Trzecie miejsce przypadło niespodziewanie Chince Liu! Słabo zaprezentowały się Polki. Najwyższe miejsce zajęła Magdalena Gwizdoń, która była 18.

Paula Duda
Paula Duda

Sytuacja w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata robi się coraz ciekawsza. Sandrine Bailly w sobotnie popołudnie była lepsza od Niemki Magdaleny Neuner o 3 pozycję. Dlatego też reprezentantka Francji ponownie objęła prowadzenie w Pucharze Świata. Ostateczne rozstrzygnięcie w niedziele podczas biegu masowego. Niestety Andrea Henkel, która zajmuje 3. miejsce w Pucharze Świata spisała się bardzo słabo i ostatecznie zajęła dopiero

Trwa świetna passa Svetlany Sleptsovej. Czwartkowe zwycięstwo w sprincie podparła wygraną w biegu pościgowym. Wielką niespodziankę sprawiła Chinka Liu, która znalazła się na najniższym stopniu podium!

Przeciętnie spisały się Polki. Magdalena Gwizdoń na strzelnicy pudłowała aż pięciokrotnie i z 11. pozycji ze sprintu spadła na 18 miejsce. Krystyna Pałka zdobyła kolejne punkty Pucharu Świata zajmując 26. miejsce. Fatalnie zaprezentowała się Agnieszka Grzybek. Polka po trzecim strzelaniu wycofała się z zawodów. Podczas pierwszego strzelania spudłowała 4 razy!

W niedziele ostatnie zawody biathlonowego Pucharu Świata. W biegu masowym wystąpi 30 najlepszych zawodniczek Pucharu Świata.