PŚ w biathlonie: Sikora na podium!

Norweg Emil Hegle Svendsen wygrał sobotni bieg pościgowy mężczyzn. 19. pozycję z biegu sprinterskiego fantastycznie poprawił Tomasz Sikora, który zajął 2. miejsce! Inny Polak, Krzysztof Pływaczyk zdobył kolejne punkty Pucharu Świata lokując się na 25 pozycji. Na 3. pozycji znalazł się Rosjanin Andrei Makowiejew.

Paula Duda
Paula Duda

Tomasz Sikora w sprincie był dopiero 19. Jednak sobotni bieg i strzelanie Polaka dało mu upragnione podium, na które od dawna wyczekiwał. Przed 35 - letnim Sikorą jeszcze niedzielny bieg masowy. W tej konkurencji Polak wygrał srebrny medal podczas Igrzysk Olimpijskich w 2006 roku, dlatego możnaliczyć na wysoką pozycję naszego medalisty. Z dobrej strony zaprezentował się także Krzysztof Pływaczyk. Poprawił się on o dziewiętnaście miejsc i ostatecznie zajął 25. lokatę.

Zwycięstwo uzyskał Norweg Emil Hegle Svendsen, który utrzymuję wysoką formę z Mistrzostw Świata w Oestersund. Zawiódł jego rodak - Ole Einar Bjoerndalen. Pudłował aż pięciokrotnie przez co spadł na 7. pozycję. Dziurę po słabszej postawie Dmitra Jaroszenki oraz Iwana Czerezowa wypełnił Andrei Makowiejew, który utrzymał swoją 3. pozycję ze sprintu.

Zawody w Chanty - Mansijsku zakończy niedzielny bieg masowy.