PŚ w biathlonie: Neuner najlepsza w sprincie!

Niemka Magdalena Neuner wygrała popołudniowy bieg sprinterski kobiet w rosyjskim Chanty - Mansijsku. Tuż za nią uplasowała się liderka pucharu świata Sandrine Bailly, natomiast na najniższym stopniu podium znalazła się Rosjanka Albina Akhatova. Najlepiej wśród Polek zaprezentowała się Krystyna Pałka, która zajęła 18. pozycję. Pozostałe Polki zaprezentowały się poniżej oczekiwań.

Paula Duda
Paula Duda

Po raz trzeci w tegorocznym sezonie 21 - letnia Magdalena Neuner okazała się najlepsza w sprincie. Bez wątpienia Niemka jest główną faworytką do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do końca sezonu pozostało 5 zawodów, a do liderki Sandrine Bailly traci zaledwie 26 punktów. W czwartkowe popołudnie obie zawodniczki stanęły na podium. Na 5. miejscu ulokowała się wicelider pucharu świata Andrea Henkel, która też zamierza się włączyć do walki o kryształową kulę, mimo ostatnich niepowodzeń.

Równą formę utrzymuję Krystyna Pałka. Polka ponownie zdobyła punkty i z dobrej, 18. pozycji wystartuję w sobotnim biegu pościgowym. Zawiodła Magdalena Gwizdoń, która spudłowała aż trzy razy i zajęła ostatnie "punktowane" miejsce 30. Trzecia z naszych zawodniczek - Agnieszka Grzybek strzelała bezbłędnie, a mimo to była na 42. pozycji. Polka koniecznie musi poprawić swój bieg, jeśli chce utrzymywać kontakt ze ścisłą czołówką.

W sobotę biegi pościgowe mężczyzn oraz kobiet na podstawie wyników ze sprintu.