Brzmi jak żart, ale nim nie jest. Szokująca decyzja legend

Wydawać by się mogło, że przygoda Janne Ahonena i Toniego Nieminena ze sportami zimowymi to już przeszłość. Legendarni skoczkowie zszokowali jednak swoimi planami na przyszłość - już wkrótce ponownie założą narty.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Janne Ahonen Getty Images / Matthias Hangst / Janne Ahonen
Janne Ahonen i Toni Nieminen ponownie na skoczni? Nie, to nie żart. Fińskie legendy skoków narciarskich podczas transmisji w telewizji Yleisradio Oy zapowiedziały udział w... przyszłorocznych mistrzostwach Finlandii w kombinacji norweskiej.

Skąd w ogóle pojawił się pomysł, by przystąpić do rywalizacji? Jak się okazuje, z inicjatywą wyszedł Toni Nieminen. 48-latek następnie zwrócił się do swojego kolegi Janne Ahonena, by ten poszedł w jego ślady.

- Toni rzucił mi wyzwanie, żebym dołączył. Nie trzeba było długo zastanawiać się, moja odpowiedź brzmiała "tak". Teraz rozpoczynamy akcję przygotowania do mistrzostw Finlandii w kombinacji norweskiej - powiedział Ahonen, którego cytuje portal yle.fi.

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła

Niewątpliwie decyzja wspomnianej dwójki jest ogromnym zaskoczeniem, szczególnie w przypadku Nieminena. 48-latek profesjonalną karierę zakończył 20 lat temu (w 2004 roku). Co prawda wrócił do skoków w 2016 roku, jednak po ośmiu miesiącach poinformował o rezygnacji z powrotu do profesjonalnego uprawiania sportu.

Z kolei Janne Ahonen narty na kołku odwiesił w 2018 roku, jednak na sportowej emeryturze nie spędził zbyt dużo czasu. 46-latek w 2020 roku powrócił do rywalizacji, a dwa lata później sięgnął po brązowy medal na mistrzostwach Finlandii.

Nieminen i Ahonen w swojej kolekcji posiadają worki medali z wielu imprez. Starszy z nich m.in. dwukrotnie zostawał mistrzem olimpijskim. Drugi z wymienionych co prawda nigdy nie sięgnął po złoto na igrzyskach, aczkolwiek aż pięciokrotnie był mistrzem świata.

Dodajmy, że mistrzostwa Finlandii w kombinacji norweskiej, w których start zapowiedzieli Nieminen i Ahonen, odbędą się wiosną 2025 roku.

Zobacz także:
Był wielką gwiazdą. Do dziś żałuje, że przyjechał na imprezę do Polski
Nie rozumie krytyki. "Byliśmy lepsi"

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×