Lillehammer: Pettersen i Bardal kompletnie zagubieni, powrót Ljoekelsoeya do PŚ bardzo realny

Na skoczni HS 138 w miejscowości Lillehammer, gdzie już w najbliższy weekend rozegrane zostaną kolejne zawody najwyższej rangi, odbył się konkurs w ramach Pucharu Norwegii, który w cuglach wygrał reprezentant Austrii Stefan Thurnbichler, a w swoich próbach osiągnął aż 142m oraz 144m.

Maciej Mikołajczyk

Drugie miejsce zajął niezwykle utytułowany Roar Ljoekelsoey (138m i 129,5m). Były lider drużyny Kraju Wikingów po dobrym występie na "Lysgardsbakken" ma bardzo duże szanse na start w kwalifikacjach do głównych zmagań PŚ.

Na najniższym stopniu podium stanął Kim Rene Elverum Sorsell, który lądował odpowiednio na 134,5m i 134m.

Ponadto w czołówce znaleźli się również zawodnicy, dla których zabrakło miejsca w składzie na Kuusamo. Mowa tu o mistrzu świata juniorów Lukasie Muellerze, byłym kombinatorze norweskim Davidzie Zaunerze, Markusie Eggenhoferze, jak i Finie rywalizującym w barwach Państwa Fiordów - Akselim Kokkonenie.

Zdecydowanie poniżej oczekiwań wypadł mający polskie korzenie Arthur Pauli, ale przede wszystkim dawny triumfator TCS Sigurd Pettersen oraz rewelacyjnie dysponowany podczas poprzedniej zimy Anders Bardal. Każdy z nich został sklasyfikowany dopiero pod koniec trzeciej dziesiątki.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)