Austriacy zdominowali Puchar Kontynentalny w Vikersund

Reprezentanci Austrii zdominowali zawody Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund, gdzie zajęli pierwsze cztery miejsca. Skokami na 109,5 oraz 108 metrów zwyciężył Stefan Thurnbichler przed Michaelem Hayboeckiem oraz Lukasem Muellerem.

Monika Szandała

Pozycje tuż za podium zajęli Markus Eggenhofer (105,5/109,5 m), Richard Freitag (106,5/107,5 m) oraz reprezentant gospodarzy - Andreas Stjernen (107/107,5 m).

Wśród Polaków najlepiej zaprezentował się Stefan Hula, który dwukrotnie uzyskał 106 metrów i zajął 7.miejsce. W konkursie punktowali także Grzegorz Miętus oraz Rafał Śliż, którzy zajęli odpowiednio 19. i 27. lokatę. Do finału nie zakwalifikował się Dawid Kubacki.

W klasyfikacji generalnej po 3 konkursach prowadzi Stefan Thurnbichler, który ma na swoim koncie 260 punktów. Za nim są Lukas Mueller (196 punktów) oraz Andreas Strolz (189 punktów).

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Vikersund odbędzie się w sobotę 12 grudnia.