Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Niepokonana Sleptsova! Cyl 15.

W biegu pościgowym na 10 km pań zwyciężyła Svetlana Sleptsova, która utrzymała pierwsze miejsce z sobotniego sprintu. Drugą pozycję zajęła Magdalena Neuner, natomiast trzecia była Anna Bogaliy-Titovets. Agnieszka Cyl oraz Magdalena Gwizdoń spisały się dobrze i zdobyły kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
Adrian Duda
Adrian Duda

Po wspaniałym zwycięstwie w sprincie Svetlana Sleptsova ponownie fantastycznie spisała się w biegu pościgowym. Rosjanka wystartowała z ogromną przewagą nad drugą Anną Bogaliy-Titovets, dzięki czemu w samotności przemierzała trasę w Pokljuce. Na strzelnicy 23-letnia biathlonistka przestrzeliła dwa razy, lecz nie przeszkodziło jej to w wygraniu biegu. Na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Neuner, która mimo trzech pudeł wyprzedziła na ostatniej rundzie biegowej trzecią Bogaliy. Świetnie zaprezentowała się Zina Kocher. Kanadyjka bezbłędnie strzelała i ostatecznie zajęła czwarte miejsce, co jest dla niej życiowym wynikiem. Zadowoleni mogą być również słoweńscy fani, bowiem wysoką, piątą lokatę uzyskała Teja Gregorin.

Czterdzieste trzecie miejsce ze sprintu znacznie poprawiła Andrea Henkel, która była dziesiąta. Doświadczona Niemka tylko raz spudłowała i uzyskała czwarty wynik w klasyfikacji uwzględniającej sam bieg. Natomiast Anna Carin Olofsson-Zidek okazała się najlepsza biegowo w niedzielnym biegu na dochodzenie. A warto dodać, że 37-letnia Szwedka była najstarsza spośród sześćdziesięciu zawodniczek.

Bardzo dobry występ zaliczyła Agnieszka Cyl, która uplasowała się na piętnastym miejscu. Polka spudłowała tylko raz na strzelnicy, co przy niezłym biegu dało jej wysoką lokatę. Dwudzieste trzecie miejsce zajęła Magdalena Gwizdoń. 31-letnia reprezentantka Polski strzelała bardzo szybko, bowiem w klasyfikacji uwzględniającej szybkość strzelania była druga! Niestety Gwizdoń spudłowała aż trzykrotnie. Paulina Bobak przekroczyła metę jako czterdziesta piąta zawodniczka. 26-letnia Polka słabiej prezentuje się pod względem biegowym, dlatego nie była w stanie przebić się do czołowej, punktowanej "czterdziestki". Na trasie w Pokljuce zobaczyliśmy także Weronikę Nowakowską, lecz po drugim strzelaniu nasza biathlonistka zaliczyła pięć karnych rund. Polka została zdublowana i z dalszej rywalizacji zrezygnowała.


Wyniki biegu pościgowego na 10 km kobiet w Pokljuce:

M</b> Zawodnik</b> Kraj</b> Czas</b> Kary</b>
1 Svetlana Sleptsova Rosja 34:03.2 2
2 Magdalena Neuner Niemcy +36.3 3
3 Anna Bogaliy-Titovets Rosja +43.2 2
4 Zina Kocher Kanada +1:06.5 0
5 Teja Gregorin Słowenia +1:28.5 1
6 Darya Domrachewa Białoruś +1:47.7 2
7 Helena Jonsson Szwecja +2:02.3 3
8 Anna Carin Olofsson-Zidek Szwecja +2:08.9 3
9 Kati Wilhelm Niemcy +2:16.9 3
10 Andrea Henkel Niemcy +2:26.3 1
15 Agnieszka Cyl Polska +2:54.0 1
23 Magdalena Gwizdoń Polska +4:13.2 3
45 Paulina Bobak Polska +6:14.7 2

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×