Fenomenalny finisz Mesotitscha! Sikora 6.

Austriak Daniel Mesotitsch zwyciężył w niedzielnym biegu na dochodzenie biathlonowego Pucharu Świata. Tuż za zwycięzcą na mecie zameldował się Arnd Peiffer, zaś trzecie miejsce wywalczył Dominik Landertinger. Bardzo dobry występ zaliczył Tomasz Sikora, który był szósty.

Adrian Duda
Adrian Duda

Z jedenastego miejsca ze stratą czterdziestu czterech sekund na trasę wyruszył Tomasz Sikora. Polak w połowie rywalizacji zajmował dziesiątą lokatę z jednym pudłem. 37-letni srebrny medalista olimpijski z 2006 roku podczas strzelania w pozycji stojącej okazał się bezbłędny! Jednak wciąż forma biegowa naszego zawodnika nie była najlepsza. Sikora uplasował się na dobrej, szóstej pozycji. Wyraźnie widać, że powoli forma Polaka jest coraz wyższa. Oby apogeum dyspozycji nastąpiło w Vancouver, gdzie po cichu liczymy na zdobycie medalu.

Zwycięzca sobotniego sprintu - Arnd Peiffer przez większość biegu prowadził w klasyfikacji zawodów. Wybiegając z ostatniego strzelania 22-letni reprezentant Niemiec był pierwszy, jednak osiem sekund za nim ruszył w pogoń Daniel Mesotitsch. Świetnie przygotowany biegowo Austriak wyprzedził na ostatnich pięciuset metrach przed metą Peiffera i wygrał niedzielę zawody pościgowe! Dla Mesotitscha jest to drugie zwycięstwo w karierze, a co ciekawe 34-letni biathlonista ostatni raz wygrał również w Anterselvie w sezonie 2001/2002.

Fantastyczna walka rozegrała się także o najniższy stopień podium, bowiem równo ze strzelnicy wybiegł Dominik Landertinger oraz Martin Fourcade. Na krótkiej 2.5 km rundzie biegowej lepszy okazał się Austriak, który zajął trzecie miejsce. Wyraźnie osłabł Forucade, który ostatecznie był czwarty ze stratą do Landertingera blisko dziesięciu sekund. Simon Eder - lider klasyfikacji generalnej biegów na dochodzenie - słynący z doskonałego strzelania tym razem spudłował czterokrotnie i ulokował się na osiemnastej pozycji.

Z dalekiej czterdziestej ósmej pozycji próbował atakować Evgeny Ustyugov, który zerwał pas od karabinu podczas sobotniego sprintu i stracił dużo sekund na zamianie sprzętu. Niestety, dotychczasowy lider Pucharu Świata słabo spisał się na strzelnicy, gdzie zaliczył cztery karne rundy. Rosjanin przekroczył linie mety na trzydziestej dziewiątej lokacie i może dopisać do swojego dorobku w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zaledwie dwa punkty.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata żółtą koszulkę lidera wywalczył Simon Fourcade, zaś przodownictwo stracił Ustyugov. Sikora zajmuje osiemnastą lokatę z dorobkiem dwustu czterdziestu czterech punktów.