PŚ w biathlonie: zwycięstwo Czerezowa, Sikora 19.

Rosjanin Iwan Czerezow zwyciężył w sobotę w biegu na 10 km biathlonowego Pucharu Świata w fińskim Kontiolahti. Tomasz Sikora był 19.

Polska Agencja Prasowa

Na drugiej pozycji uplasował się nowy lider pucharowej klasyfikacji, wicemistrz olimpijski w tej konkurencji, Norweg Emil Hegle Svendsen, a na trzeciej Francuz Martin Fourcade.

Złoty medalista igrzysk w Vancouver w sprincie Francuz Vincent Jay uplasował się na siódmej pozycji. Prowadzący dotychczas w klasyfikacji generalnej PŚ Rosjanin Jewgienij Ustiugow zajął 27. miejsce.

Svendsenowi, który podobnie jak Czerezow strzelał bezbłędnie, do zwycięstwa zabrakło niecałe siedem sekund. Pozostali zawodnicy mieli już większe straty. Pół minuty wolniejszy od 29-letniego Rosjanina był Martin Fourcade, który dwukrotnie strzelił niecelnie.

Sikora spudłował tylko raz, "tradycyjnie" w ostatnim strzale. Pobiegł jednak trochę słabiej niż zwykle i w niedzielnym biegu na dochodzenie wyruszy z numerem 19., 1.01 min po Czerezowie.

Rosyjski biathlonista z Vancouver wrócił z brązowym medalem wywalczonym wraz z kolegami z reprezentacji w sztafecie. Cztery lata wcześniej w Turynie w biegu rozstawnym był drugi.

Najbardziej utytułowany biathlonista wszech czasów, Norweg Ole Einar Bjoerndalen w sobotę nie startował.