Sensacyjny 14-latek najlepszy w mistrzostwach Estonii

Niespodziewanym zwycięstwem zaledwie 14-letniego Kristjana Ilvesa zakończył się konkurs o tytuł mistrza Estonii w skokach narciarskich. Młody zawodnik w swoich próbach uzyskał odpowiednio 90m i 90,5m, dzięki czemu o 3,5 punktu wyprzedził specjalizującego się w kombinacji norweskiej - Aldo Leetoję (90,5m i 90m).

Maciej Mikołajczyk

Na najniższym stopniu podium stanął Siim-Tanel Sammelselg, który lądował na 90,5m oraz 89m.

Tuż za nim uplasowali się Martti Noemme (89,5m i 85m) i Kaarel Nurmsalu (88,5m i 85,5m), a dopiero szósty z wynikami 84m i 88m był występujący sporadycznie w zmaganiach Pucharu Świata - Illimar Paern.

W zawodach wystartowało dwudziestu czterech sportowców, w tym punktujący niegdyś w konkursach najwyższej rangi Jaan Jueris (84m i 80m), który został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji.