Kokpit Kibice

Kontuzja barku rywalki Justyny Kowalczyk

Bardzo pechowo rozpoczyna się sezon dla Aino Kaisy Saarinen. Jedna z najlepszych biegaczek narciarskich ostatnich lat, aktualna mistrzyni świata na dystansie dziesięciu kilometrów, z powodu kontuzji nie wystąpi w pierwszych zawodach Pucharu Świata. Powrót Finki nastąpi za dwa, trzy tygodnie.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Aino Kaisa Saarinen przebywa w Rovaniemi, gdzie w trakcie poniedziałkowego treningu upadła. Kraksa okazała się na tyle poważna, że Finka doznała w jej wyniku kontuzji barku. Uraz na szczęście nie jest zbyt poważny i zaleczy się sam, jednak Saarinen musi się oszczędzać przez najbliższe tygodnie.

- Gdy upadłam, to wstałam i ukończyłam pętlę, choć czułam ból w lewym barku. Wracam samolotem do domu. Do momentu kraksy wszystko układało się w Rovaniemi świetnie. Mimo urazu mogę trenować, będą to ćwiczenia kolarskie i fitness. Nie chcę podejmować ryzyka, wrócę gdy będą mogła - powiedziała Saarinen.

Na razie wiadomo, że Finka na pewno opuści zawody Pucharu Świata w Gaellivare i Kuusamo, które odbędą się w najbliższy oraz przyszły weekend. Saarinen być może wystąpi w Duesseldorfie, a jeśli i to nie będzie możliwe, pobiegnie dopiero w Davos w połowie grudnia.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
iltasanomat.f

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×