WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Spełniło się jedno z marzeń - komentarze po niedzielnym konkursie skoków w Kuusamo

Austriacy zdominowali pierwsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Szczególnie duże znaczenie zakończony weekend miał dla Andreasa Koflera, który najpierw triumfował w konkursie drużynowym wraz z kolegami z drużyny, a dzień później był najlepszy również indywidualnie, dzięki czemu jest liderem Pucharu Świata.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Andreas Kofler (Austria, pierwsze miejsce): To dla mnie sensacyjne otwarcie sezonu. Nowy sezon rozpoczyna się dla mnie w sposób, jakiego nie mogłem się nawet spodziewać, szczególnie, że nigdy nie radziłem sobie specjalnie dobrze w Kuusamo. Skoro wygrałem, spełnia się tym samym jedno z moich marzeń. Po raz pierwszy w mojej karierze założę żółtą koszulkę lidera Pucharu Świata.

Thomas Morgenstern (Austria, drugie miejsce): W sobotę skakałem w warunkach ekstremalnie trudnych, a w niedzielę było już lepiej. Wykonałem dobrą pracę. Drugie miejsce w zawodach Nordic Opening, tuż za Andreasem, to coś wspaniałego. Moja pewność siebie po tym starcie na pewno wzrośnie. Rano zrezygnowałem z występu w kwalifikacjach i była to dobra decyzja. Miałem spokojny poranek i mogłem się dobrze przygotować do występu w zawodach.

Simon Ammann (Szwajcaria, trzecie miejsce): Moje skoki na treningu nie były zbyt dobre, ale wiedziałem, że muszę zachować spokój. Skoki takie jak ten, który udał mi się w drugim rundzie, są powodem, dla którego jestem skoczkiem narciarskim. Nie ma niczego lepszego niż zacząć sezon od miejsca na podium. Jestem bardzo zadowolony z tej drugiej pozycji.

Johan Remen Evensen (Norwegia, czwarte miejsce): Jest to taki mój mały rewanż za sobotę, gdy nie wystąpiłem w konkursie drużynowym. W składzie są cztery miejsca, a nas jest pięciu. Tym razem nie wystąpiłem ja, ale następnym razem chyba będzie to już ktoś inny. Cele na cały sezon? Chciałbym zdobyć medal na mistrzostwach świata w Oslo oraz pobić rekord świata na skoczni w Vikersund

Manuel Fettner (Austria, dziesiąte miejsce): Wiedziałem, że jestem w dobrej formie, ale dopiero teraz mogłem ją potwierdzić dobrym wynikiem. Już pod koniec lata skakałem dobrze i cieszę się, że udało mi się przenieść formę również na zimę. Taki wynik pomaga patrzeć przed siebie, ja już czekam na to, jak będzie w następnych zawodach.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
oesv.at//vg.no/FIS

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×