Marcisz i Staręga mistrzami Polski w sprincie (zdjęcia)

Pierwszego dnia Mistrzostw Polski w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach rozegrano sprinty techniką klasyczną.

Rafał Malinowski
Na starcie stanęło 60 najlepszych zawodników biegowych w naszym kraju z 18 klubów. Choć na początku zapowiadało się, że pogoda nie będzie sprzyjała ani zawodnikom, ani organizatorom, mgła szybko ustąpiła miejsca słonecznemu wiosennemu dniu. W takich warunkach rozpoczęto o godz. 9:00 biegi interwałowe zwane eliminacyjnymi mającymi na celu wyłonić najlepszych 16 zawodników. Biegacze startowali co 15 sekund. Drogą kolejnych eliminacji wyłoniono 4 zawodników i zawodniczek, którzy dotarli do ścisłego finału. Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce. Metę przekroczył bardzo zadowolony i bardzo zmęczony. Jak powiedział - Trasa nie była trudna, ale śnieg nie był szybki. Tuż za nim na metę wpadł Maciej Kreczmer z LKS Poroniec Poronin. Trzecie miejsce zajął Paweł Klisz z LKD Klimczok Bystra / SMS Szczyrk. Finałowe biegi zarówno kobiet jak i mężczyzn były niezwykle emocjonujące. Do ostatniej chwili nie wiadomo było kto zwycięży. Wśród kobiet najszybsza była Ewelina Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Na mecie starczyło jej siły tylko aby unieść kciuk do góry. Nic dziwnego, podobnie jak u mężczyzn rywalizacja była tu bardzo ostra. Na drugim i trzeci miejscu kolejno uplasowały się: Agnieszka Szymańczak z AZS AWF Katowice i Paulina Maciuszek z LKS Poroniec Poronin. Ceremonia dekoracji medalami odbędzie się o godz. 17.00 na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie. W czwartek o godz. 9:00 start w biegach stylem dowolnym (5km kobiety, 10km mężczyźni). W czwartkowych zawodach swój udział zapowiedziała Justyna Kowalczyk. Przypominamy również, że z powodu zapowiadanych dodatnich temperatur oraz warunków atmosferycznych niesprzyjających dla utrzymywania się pokrywy śnieżnej zmienione zostały dni rozgrywanych konkurencji: - biegi na dystansie 30 km Cl oraz 15km Cl zostaną rozegrane w sobotę 26.03.2011r. - sztafety MIX zostaną rozegrane w niedzielę 27.03.2011r. Godziny startów oraz innych wydarzeń nie uległy zmianie. Wyniki: seniorki - sprint technika klasyczną finał A 1. Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) 2. Agnieszka Szymańczak (AZS AWF Katowice) 3. Paulina Maciuszek (LKS Poroniec Poronin) 4. Justyna Mordarska (AZS AWF Katowice) finał B 5. Natalia Grzebisz (AZS AWF Katowice) 6. Urszula Łetocha (KS Sniedka Karpacz/SMS Karpacz) 7. Anna Staręga (UKS Rawa Siedlce) 8. Aleksandra Prekurat (UKS Rawa Siedlce) seniorzy - sprint techniką klasyczną finał A 1. Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) 2. Maciej Kreczmer (LKS Poroniec Poronin) 3. Paweł Klisz (LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk) 4. Andrzej Leśniak (LKS Poroniec Poronin) finał B 5. Sebastian Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) 6. Konrad Motor (UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane) 7. Marcin Rzeszótko (AZS AWF Katowice) 8. Artur Bobrecki (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)