Triumf Olgi Zajcewej w Hochfilzen, Krystyna Pałka najlepsza z Polek

Olga Zajcewa zwyciężyła w biegu pościgowym rozegranym w ramach biathlonowego Pucharu Świata w Hochfilzen. Polki nie powtórzyły dobrego rezultatu ze sprintu. Najlepsza z nich, Krystyna Pałka, sklasyfikowana została na 13. miejscu.

Łukasz Witczyk

Dzięki dobrym występom w piątkowym sprincie do sobotniego biegu pościgowego zakwalifikowało się pięć reprezentantek Polski. Na trasie pojawiły się tylko cztery biało-czerwone, gdyż na starcie zabrakło Agnieszki Cyl. Polki nie powtórzyły dobrych wyników ze sprintu. Jedynie Krystyna Pałka zanotowała awans (z 18. na 13. pozycję). Pozostałe nasze reprezentantki spadły o kilka pozycji. Ósma w sprincie Weronika Nowakowska-Ziemniak spadła na 21. pozycję. O dziewiętnaście miejsc swoją lokatę pogorszyła Magdalena Gwizdoń, która sklasyfikowana została na 34. miejscu. Słabo spisała się Paulina Bobak, która zajęła dopiero 49. pozycję.

Polski przeciętnie spisały się na strzelnicy. Najmniej błędów popełniła Pałka, która nie strąciła trzech czarnych krążków. Pięciokrotnie myliły się Nowakowska-Ziemniak oraz Bobak. Rekordzistką pod względem niecelnych strzałów w reprezentacji Polski była Gwizdoń, która aż 6-krotnie chybiła, co oznaczało dla niej aż 900 metrów dodatkowego biegu.

W Hochfilzen sukces z piątku powtórzyła Olga Zajcewa. Rosjanka po zwycięstwie w sprincie dzięki bezbłędnemu strzelaniu i szybkiemu biegowi odniosła drugie zwycięstwo w ciągu dwóch dni. Szansę na triumf podczas ostatniego strzelania zaprzepaściła Helena Ekholm, która zamiast gonić Rosjankę musiała udać się na dodatkowych 150 metrów biegu. Na podium znalazło się również miejsce dla Darii Domraczewej, która tym samym odrobiła kilka punktów do liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Magdaleny Neuner. Niemka w sobotnim biegu pościgowym była 12.