Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Lukas Bauer znów najlepszy, wielka przewaga Czecha w klasyfikacji łącznej Tour de Ski

Nie ma mocnych na Lukasa Bauera - czeski narciarz zdecydowanie wygrał w Novym Meście bieg na 15 kilometrów stylem klasycznym, a jako że fatalnie zaprezentowali się pozostali biegacze z czołówki Tour de Ski, jego przewaga nad wiceliderem Tordem Asle Gjerdalenem wynosi ponad dwie minuty. Tak wielka różnica sprawia, że Bauer jest już o krok od końcowego zwycięstwa.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Czech na trasę wyruszył jako ostatni, jednak już po dwóch kilometrach wyprzedził zajmującego dotąd drugie miejsce w klasyfikacji łącznej swojego rodaka Martina Koukala, a następnie doganiał bez większych problemów kolejnych najgroźniejszych rywali i powiększał swoją przewagę nad nimi. Ci natomiast bez wyjątku zaprezentowali się fatalnie ? spośród biegaczy będących dotąd w czołowej dziesiątce Tour de Ski prócz Bauera w czołowej trzydziestce (!) zmieścili się jedynie Tord Asle Gjerdalen i Emmanuel Jonnier, a dopiero w czwartej i piątej dziesiątce znaleźli się tak znani zawodnicy jak Pietro Piller Cottrer, Valerio Checchi, Simen Oestensen, Tor Arne Hetland, Tobias Angerer, Giorgio Di Centa, Jens Filbrich, czy Fabio Santus.

Prawdziwy pogrom faworytów sprawił, że momentalnie Bauer znalazł się w komfortowej sytuacji i ma nad drugim Gjerdalenem już ponad dwie minuty przewagi. W tej sytuacji nawet fakt, że Czech kompletnie nie radzi sobie w sprincie i poniesie zapewne pewną stratę w piątkowych zawodach w Asiagio nie jest zbyt istotny, gdyż poza ósmym w klasyfikacji łącznej Torem Arne Hetlandem nie ma w czołówce żadnych specjalistów od tej konkurencji, a Norweg ma lidera stratę blisko trzech minut.

Jeśli więc nie nastąpi jakiś kataklizm na którymś z dwóch ostatnich etapów, to Lukas Bauer będzie zwycięzcą tegorocznego Tour de Ski, gdyż prezentuje wyśmienitą formę i zasłużenie prowadzi.
Wiele emocji powinna przynieść za to walka o drugą pozycję, gdyż różnice między kolejnymi biegaczami nie są duże i tu zmienić się może jeszcze wszystko.

Wyniki biegu na 15 kilometrów stylem klasycznym:
1.Lukas Bauer (Czechy) - 38:26,9
2.Jens Arne Svartedal (Norwegia) +27,8
3.Nikołaj Pankratow (Rosja) +28,5
4.Mats Larsson (Szwecja) +40,0
5.Eldar Roenning (Norwegia) +49,9
6.Jewgienij Dementiew (Rosja) +55,9
7.Maksym Wylegżanin (Rosja) +56,1
8.Odd Bjoern Hjelmeset (Norwegia) +1:15,7
9.Jaak Mae (Estonia) +1:19,9
10.Ilija Czernousow (Rosja) +1:20,8

Klasyfikacja generalna Tour de Ski po pięciu etapach:
1.Lukas Bauer (Czechy) - 2:02:04,0
2.Tord Asle Gjerdalen (Norwegia) +2:07,3
3.Pietro Piller Cottrer (Włochy) +2:32,8
4.Rene Sommerfeldt (Niemcy) +2:39,3
5.Emmanuel Jonnier (Francja) +2:41,7
6.Jens Arne Svartedal (Norwegia) +2:47,6
7.Martin Jaks (Czechy) +2:48,5
8.Tor Arne Hetland (Norwegia) +2:58,7
9.Jewgienij Dementiew (Rosja) +2:59,0
10.Axel Teichmann (Niemcy) +3:04,0

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×