KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pierwsze zwycięstwo Rogstad w biathlonowym PŚ

Niespodzianką zakończył się bieg na dochodzenie pań na dystansie 10 kilometrów w Ruhpolding. Swoje pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła Solveig Rogstad, która była jedną z trzech bezbłędnych biathlonistek. Norweżka o ponad dwanaście sekund pokonała najlepszą z zawodniczek gospodarzy, Kati Wilhelm. Na dwudziestym drugim miejscu do mety dotarła Krystyna Pałka, a na trzydziestym pierwszym Paulina Bobak.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Młoda Norweżka, która dopiero zadomawia się w światowej czołówce, na trasę biegu na dochodzenie ruszyła jako szósta. Dwa pierwsze bezbłędne strzelania pozwoliły jej objąć prowadzenie, którego, jak się okazało, nie oddała już do końca. Rogstad na trasie biegowej była nieco wolniejsza od Finki Kaisy Varis, zwyciężczyni piątkowego sprintu, czy też od najlepszych Niemek i na trzecie strzelanie dotarła z niewielką przewagą. Wówczas jednak wszystkie zawodniczki z grupy pościgowej chybiły, a Norweżka znów nie pomyliła się ani razu i zyskała dość znaczną przewagę, wystarczająco dużą aby zwyciężyć.
Ostatnie strzelanie znacząco zmieniło za to kolejność na pozostałych czołowych miejscach. Seria niecelnych strzałów w wykonaniu wspomnianej Varis, Andrei Henkel, czy też Magdaleny Neuner sprawiła, że na podium znalazły się Kati Wilhelm i Kaisa Makarainen. Na uwagę zasługuje szczególnie wynik Finki, która tylko raz musiała pokonywać karną rundę i na trzecie miejsce przesunęła się z ósmego zajmowanego po sprincie.
Spośród dwóch Polek zgodnie z przypuszczeniami lepiej wypadła Krystyna Pałka, która pomimo trzech niecelnych strzałów utrzymała dwudzieste drugie miejsce. Mimo nieco dalszej lokaty pochwalić warto Paulinę Bobak, która z jedną karną rundą zajęła trzydziestą drugą pozycję, najlepszą w całej karierze. Młoda polska biathlonistka czyni postępy i jest już coraz bliżej miejsca dającego pierwsze punkty Pucharu Świata.

Wyniki:
1.Solveig Rogstad (Norwegia,0 niecelnych strzałów) - 33:43,2
2.Kati Wilhelm (Niemcy,2) +12,6
3.Kaisa Makarainen (Finlandia,1) +30,9
4.Tora Berger (Norwegia,1) +33,7
5.Andrea Henkel (Niemcy,4) +34,7
6.Sandrine Bailly (Francja,3) +39,7
7.Sylvie Becaert (Francja,0) +44,9
8.Dijana Grudicek-Ravnikar (Słowenia,2) +50,2
9.Simone Denkinger (Niemcy,2) +53,4
10.Svetlana Slepcowa (Rosja,3) +53,4
--------------
22.Krystyna Pałka (Polska, 3) +2:30,8
31.Paulina Bobak (Polska,1) +3:28,4

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×