Dwuboiści ponownie z punktami Pucharu Kontynentalnego

W drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej, który rozegrano w Park City, ponownie zwyciężył reprezentant gospodarzy - Todd Lodwick. Amerykanin wyprzedził swojego rodaka - Bretta Camerotę oraz Marco Pichlmayera z Austrii.

Monika Szandała

Pozycje tuż za podium zajęli Matthias Menz z Niemiec oraz reprezentanci USA: Bryan Fletcher i Alexander Miller.

Lodwick na półmetku zawodów zajmował odległą, 18. pozycję. Po skokach prowadził Dominik Dier przed Tonim Englertem i Johannesem Weissem. Ostatecznie zakończyli oni zmagania odpowiednio na 19., 9. i 30. miejscu.

Podobnie jak w pierwszym konkursie, punkty zdobyło trzech polskich kombinatorów. Najlepiej zaprezentował się Wojciech Cieślar, który uplasował się na 22. pozycji. Artur Broda był 25., Marcin Mąka 29., natomiast Mateusz Wantulok 35. 23-letni Cieślar dobrze spisał się na skoczni w Park City, gdzie po skoku na odległość 90,5 metra zajmował 13. miejsce.

Od tego sezonu ujednolicono formułę rozgrywania konkursów kombinacji norweskiej. Po jednym skoku odbywa się bieg. Dwuboiści startują według miejsc zajmowanych po pierwszej części zmagań - 15 punktów przelicza się na 1 minutę.

Kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej odbędą się 17-18 grudnia w Vancouver.