Anna Haefele umacnia się na prowadzeniu w Pucharze Kontynentalnym w skokach

W drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego Kobiet w Vancouver udało się przeprowadzić tylko jedną serię konkursu. Na olimpijskiej skoczni najlepsza okazała się Anna Haefele, która oddała skok na odległość 104,5 metra. Niemka wywalczyła 3 punkty przewagi nad Anette Sagen (103,5 m).

Monika Szandała

Na najniższym stopniu podium stanęła Ulrike Graessler, która uzyskała aż 105 metrów, dostała jednak niskie noty za styl. Barierę 100 metrów udało się przekroczyć także Nacie de Leeuw, która oddała skok na odległość 103 metrów i została sklasyfikowana tuż za czołową "3".

Triumfatorka pierwszego konkursu w Kanadzie - Słowenka Maja Vtic, skoczyła 95,5 metra i zakończyła zmagania na 10. pozycji.

Anna Haefele zwycięstwem w Vancouver umocniła się na pozycji liderki klasyfikacji generalnej cyklu. Niemka zwyciężyła w 3 z 4 rozegranych konkursów i zgromadziła na swoim koncie 345 punktów. Drugie miejsce zajmuje Ulrike Graessler, trzecia jest Anette Sagen.

Kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego Kobiet odbędą się dopiero 17-18.01.2009 w niemieckiej miejscowości Baiersbronn na obiekcie HS 90.