TCS w Ga-Pa: Gregor Schlierenzauer dominuje na treningach

W drugim treningu przed kwalifikacjami na olimpijskiej skoczni w Garmisch-Partenkirchen najlepszy okazał się ponownie Gregor Schlierenzauer. Austriak uzyskał z obniżonej belki startowej 139 metrów. Pół metra bliżej wylądował Fin Harri Olli.

Monika Szandała

Trzecie miejsce zajął lider Pucharu Świata i klasyfikacji Turnieju - Simon Ammann. Szwajcar oddał skok na odległość 137,5 metra. Na 4. pozycji zostali sklasyfikowani ex aequo Wolfgang Loitzl (136,5 m) i Fumihisa Yumoto (136,5 m).

Dobrą dyspozycję potwierdził podopieczny duetu trenerskiego Steiert-Schoedler - Dimitry Vassiliev. Rosjanin regularnie oddaje dalekie skoki, odległość 136 metrów uplasowała go w drugim treningu na 6. pozycji. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci gospodarzy: Martin Schmitt (135 m) i Michael Uhrmann (134,5 m).

Adam Małysz ponownie w czołówce! Nasz najlepszy zawodnik uzyskał 132,5 metra, co pozwoliło mu zająć 11. lokatę. Piotr Żyła był 33., Kamil Stoch 44. Znowu najsłabiej zaprezentował się Marcin Bachleda. Zakopiańczyk po skoku na 112,5 metra zajął 62. miejsce.

Organizatorzy kilkukrotnie byli zmuszeni zmieniać długość najazdu. Drugi trening rozpoczął się z 24. belki startowej, po dobrych skokach Vassilieva i Harriego Olli skrócono najazd, ścisła czołówka oddała swoje skoki z 19. belki.

W Bawarii panują rewelacyjne warunki, pogoda jest wymarzona do skakania. Zapowiada się rywalizacja na wysokim poziomie, bowiem w drugim treningu aż 15 skoczków przekroczyło barierę 130 metrów.

O godzinie 13:45 rozpoczną się kwalifikacje do noworocznego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Relację na żywo przeprowadzą stacje ORF, ARD, TVP1 i Eurosport.