PK: Bachleda trzeci w zakopiańskiej loterii

Reprezentant Słowacji Thomas Zmoray wygrał składający się z jednej serii konkurs Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Do zwycięstwa wystarczył mu skok na odległość 110,5m.

Maciej Mikołajczyk

Na drugim stopniu podium stanął Borek Sedlak (108m), a trzecie miejsce z rezultatem 107,5m zajął Marcin Bachleda.

Z Polaków wysoko uplasował się również Grzegorz Miętus. Brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów zakończył zmagania na piątej lokacie (104m).

Punkty do klasyfikacji cyklu za 11. pozycję zdobył jeszcze Jakub Kot (100,5m). W "30" nie znaleźli się pozostali nasi zawodnicy. Dopiero 37. był Łukasz Rutkowski, 48. Maciej Kot, a na 55. pozycji został sklasyfikowany Klimek Murańka.

Aktualnie w stolicy polskich Tatr pogoda znacznie się poprawiła i rozpoczęły się drugie - niedzielne zawody na Wielkiej Krokwi.