PŚ w Lillehammer: Thomas Morgenstern wygrywa trening

Thomas Morgenstern wygrał pierwszą serię treningową przed czwartkowymi kwalifikacjami do trzeciego konkursu Turnieju Skandynawskiego. Austriak na skoczni HS138 w norweskiej miejscowości Lillehammer poszybował na odległość 136m.

Maciej Mikołajczyk

Tuż za mistrzem olimpijskim z Turynu uplasowali się niespodziewanie Słoweniec - Robert Hrgota (131m), a także 38-letni zwycięzca zawodów w Kuopio - Takanobu Okabe. Japończyk uzyskał 130,5m.

Z Polaków najlepszy rezultat zanotował Kamil Stoch. Młody mieszkaniec Zębu lądował na 117m, co dało mu 27. lokatę. Cztery pozycje niżej znalazł się Stefan Hula. Reprezentant klubu Sokoła Szczyrk osiągnął 116m. Swoją próbę zepsuł Adam Małysz (113,5m), który razem z Łukaszem Rutkowskim został sklasyfikowany na 36. miejscu.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)