Adam Małysz najlepszy w kwalifikacjach w Lillehammer!

Trzecie miejsce w zawodach w Kuopio najwyraźniej dodało skrzydeł Adamowi Małyszowi, gdyż nasz najlepszy skoczek zwyciężył w kwalifikacjach do konkursu w Lillehammer uzyskując 135 metrów. Awans do piątkowych zawodów uzyskali jeszcze Kamil Stoch i Stefan Hula, natomiast wyeliminowany został Łukasz Rutkowski.

Daniel Ludwiński

W rozegranych przed kwalifikacjami treningach Adam Małysz nie skakał zbyt dobrze, jednak w najważniejszej czwartkowej próbie spisał się już bez zarzutu i uzyskał aż 135 metrów pewnie wygrywając eliminacje i pokonując drugiego Johana Remena Evensea o 4,6 punktu, a trzeciego Takanobu Okabe, zwycięzcę z Kuopio, już o ponad 6 punktów. Po wtorkowym trzecim miejscu w poprzednim konkursie Pucharu Świata nasz zawodnik potwierdził więc, że zdaje się w końcówce sezonu powracać do formy.

W Lillehammer zobaczymy jeszcze dwóch reprezentantów Polski dwudzieste drugie miejsce w kwalifikacjach zajął Kamil Stoch, natomiast jedną lokatę niżej uplasował się Stefan Hula. Wyeliminowany został jedynie Łukasz Rutkowski, który z trudem przekroczył 100 metrów i był dopiero pięćdziesiąty pierwszy

Spośród zawodników klasyfikowanych w czołowej dziesiątce klasyfikacji łącznej Pucharu Świata tylko trójka zdołała w swych skokach przekroczyć 130 metrów. Z tego grona najlepiej wypadł Gregor Schlierenzauer, który uzyskał 132,5 metra, o metr więcej niż Dmitrij Wassiliew i o dwa niż Wolfgang Loitzl.

Piątkowy konkurs w Lillehammer rozpocznie się o 16:30.