Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Sensacyjne zwycięstwo Tiny Bachmann w Chanty-Mansijsku

Do dużej niespodzianki doszło w sprincie pań podczas ostatnich w bieżącym sezonie zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Chanty-Mansijsku. Dzięki bezbłędnemu strzelaniu i dobrej dyspozycji na trasie biegu na 7,5 kilometra triumfatorką została Niemka Tina Bachmann. Spośród czwórki Polek najlepiej wypadła Magdalena Gwizdoń, która była siedemnasta.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Urodzona w 1986 roku Tina Bachmann w ciągu swojej dotychczasowej kariery startowała przede wszystkim w zawodach niższej rangi, jak choćby na mistrzostwach Europy. W Ufie w bieżącym sezonie w tej imprezie nie zdołała w przeciętnej stawce ani razu stanąć na podium w startach indywidualnych (sztuka ta udała jej się jedynie w sztafecie), jednak niemieccy trenerzy postanowili jej dać szansę w Pucharze Świata. 22-letnia narciarka zadebiutowała 19 marca w Trondheim, gdzie była dwudziesta trzecia w sprincie; następnie w biegu na dochodzenie uplasowała się cztery lokaty niżej.

Wyniki osiągnięte w Norwegii nie stawiały jej w gronie faworytek do sukcesu w Chanty-Mansijsku, jednak Bachmann na Syberii spisała się fantastycznie i odniosła sensacyjne pierwsze zwycięstwo w karierze. Niemka ani razu nie spudłowała w trakcie strzelania, a ponadto bardzo dobrze pobiegła, dzięki czemu minimalnie pokonała swoją rodaczkę Simone Hauswald oraz Annę Carin Olofsson-Zidek, która na podium stanęła po raz pierwszy w bieżącym sezonie W czołowej dziesiątce oprócz Bachmann z mniej znanych zawodniczek zmieściła się też Rosjanka Olga Wiluchina, dla której piątkowy start był debiutem w Pucharze Świata.

Na starcie sprintu stanęły cztery Polki. Najlepiej z nich wypadła najbardziej doświadczona w tym gronie Magdalena Gwizdoń, która z jedną karną rundą uplasowała się na siedemnastym miejscu. Na strzelnicy identycznie spisała się też Weronika Nowakowska, jednak pobiegła ona słabiej od swojej koleżanki z reprezentacji i była dwudziesta ósma. Swojego dorobku punktowego nie powiększyły natomiast Krystyna Pałka i Agnieszka Grzybek, które dwukrotnie myliły się na strzelnicy i uplasowały się odpowiednio na czterdziestej drugiej i czterdziestej czwartej pozycji.

W sobotę w Chanty-Mansijsku rozegrany zostanie bieg pościgowy, natomiast na niedzielę zaplanowano bieg ze startu wspólnego, który zakończy sezon

Wyniki sprintu pań:

M</b> Zawodniczka</b> Kraj</b> Czas</b> Ilość karnych rund</b>
1 Tina Bachmann Niemcy 20:49,8 0
2 Simone Hauswald Niemcy +3,7 0
3 Anna Carin Olofsson-Zidek Szwecja +19,3 0
4 Magdalena Neuner Niemcy +22,4 2
5 Vita Semerenko Ukraina +34,4 0
6 Olga Wiluchina Rosja +40,5 0
7 Olga Zajcewa Rosja +43,3 2
8 Daria Domraczewa Białoruś +48,6 2
9 Marie Dorin Francja +49,0 1
10 Anna Bułygina Rosja +49,5 1
17 Magdalena Gwizdoń Polska +1:21,7 1
28 Weronika Nowakowska Polska +1:43,3 1
42 Krystyna Pałka Polska +2:13,6 2
44 Agnieszka Grzybek Polska +2:24,2 2

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×