Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Andrea Henkel najlepsza w biegu na dochodzenie w Anterselvie

Niemieckie biathlonistki kontynuują w Anterselvie passę zwycięstw. Najlepsza w piątkowym sprincie Kati Wilhelm zaprezentowała się wprawdzie słabiej w biegu na dochodzenie, jednak godnie zastąpiła ją Andrea Henkel. Dwudzieste pierwsze miejsce zajęła Magdalena Gwizdoń.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Kluczem do zwycięstwa Henkel było jej dobre strzelanie. Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z ubiegłego sezonu na trasę biegu na dochodzenie ruszyła jako druga i zaledwie jeden niecelny strzał wystarczył jej do wygranej. Niemka nie miała jednak łatwego zadania, gdyż dopiero podczas ostatniego pobytu na strzelnicy swoją szansę zaprzepaściła Swietłana Slepcowa. Rosjanka przez pierwsze trzy strzelania była bezbłędna, jednak w decydującej próbie chybiła dwukrotnie i ukończyła bieg na drugim miejscu. Ostatnie strzelanie zupełnie nie udało się także Magdalenie Neuner, która zmuszona była pokonać trzy karne rundy (a łącznie w całych zawodach aż sześć) i spadła przez to na czwarte miejsce.

W zawodach udział wzięły dwie Polki, Magdalena Gwizdoń i Krystyna Pałka. Pierwsza z nich zaskoczyła dobrym biegiem, a jako że również na strzelnicy spisywała się przyzwoicie, przesuwała się cały czas z dwudziestego siódmego zajmowanego po sprincie na coraz lepsze lokaty. Niestety, ostatnie strzelanie przyniosło Polce aż trzy niecelne strzały i nasza zawodniczka musiała zadowolić się ostatecznie dwudziestą pierwszą pozycją. Słabiej zaprezentowała się Pałka, która pokonała cztery karne rundy i na metę dotarła jako czterdziesta trzecia.

W sobotę w Anterselvie zostanie jeszcze rozegrany bieg na dochodzenie mężczyzn.

Wyniki:
1. Andrea Henkel (Niemcy, 1 niecelny strzał) - 32:51,3
2. Swietłana Slepcowa (Rosja,2) +33,4
3. Tora Berger (Norwegia,2) +46,5
4. Magdalena Neuner (Niemcy,6) +56,2
5. Sandrine Bailly (Francja,4) +1:08,0
6. Martina Glagow (Niemcy,0) +1:17,0
7. Michaela Ponza (Włochy,1) +1:20,1
8. Eva Tofalvi (Rumunia,0) +1:24,2
9. Kathrin Hitzer (Niemcy,4) +1:32,8
10. Kati Wilhelm (Niemcy,6) +1:33,0

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×