Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Skład polskiej reprezentacji na MŚ juniorów w narciarstwie klasycznym w Lahti

Od 20 do 27 stycznia 2019 roku w Lahti zostaną rozegrane mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym. Do składu polskiej reprezentacji powołano 11 zawodniczek i 16 zawodników.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Tomasz Pilch Newspix / LUKASZ KRAJEWSKI / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: Tomasz Pilch
W Lahti zaprezentuje się: pięciu polskich skoczków narciarskich, czterech kombinatorów norweskich, siedmiu biegaczy narciarskich, cztery skoczkinie (jedna z nich wystąpi w kombinacji), a także siedem biegaczek. W biegach narciarskich poza juniorkami oraz juniorami będą rywalizowały jeszcze osoby do lat 23.

Skład polskiej reprezentacji:

Skoki narciarskie mężczyzn. Zawodnicy: Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Adam Niżnik, Kacper JuroszekMateusz Gruszka.
Sztab szkoleniowy: Adam Małysz (kierownik ekipy na MŚJ w Lahti), Wojciech Topór (trener główny kadry juniorów), Grzegorz MiętusPiotr Fijas (asystenci trenera głównego), Aleksander Winiarski (lekarz), Andrzej Zapotoczny (serwismen), Jerzy Kochaj (fizjoterapeuta).

Skoki narciarskie kobiet. Zawodniczki: Kinga Rajda, Anna Twardosz, Kamila Karpiel, Joanna Kil.
Sztab szkoleniowy: Marcin Bachleda (trener główny), Sławomir Hankus (asystent trenera).

Kombinacja norweska kobiet: Joanna Kil.

Kombinacja norweska mężczyzn. Zawodnicy: Piotr Kudzia, Andrzej Szczechowicz, Mateusz Jarosz, Dawid Jarząbek.
Sztab szkoleniowy: Tomasz Pochwała, Tomisław Tajner (trenerzy), Wiktor Kubiński (serwismen).

Biegi narciarskie kobiet. Zawodniczki: Izabela Marcisz, Monika Skinder, Weronika Kaleta, Eliza Rucka, Magdalena Kobielusz, Agata Warło, Klaudia Kołodziej.
Sztab szkoleniowy: Aleksander Wierietielny (trener główny), Justyna Kowalczyk (asystentka trenera), Rafał Węgrzyn (asystent trenera), Mateusz Chowaniak, Peep Koidu (serwismeni), Sven Rakoszek (fizjoterapeuta), Oleksij Pysarenko (terapeuta).

Biegi narciarskie mężczyzn. Zawodnicy: Dominik Bury, Mateusz Haratyk, Kacper Antolec, Dawid Damian, Michał Boreczek, Wiktor Czaja, Sebastian Bryja.
Sztab szkoleniowy: Janusz Krężelok (trener główny), Anna Staręga (asystentka trenera), Dawid Bril (serwismen), Mariusz Hluchnik, Andrzej Michałek (asystenci trenera), Bartłomiej Rucki, Paweł Fundanicz (serwismen), Narek Jesajan (fizjoterapeuta).

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Szczęście w nieszczęściu Jakuba Przygońskiego. "Ciągle ma szansę na podium"


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Ile medali zdobędzie reprezentacja Polski podczas mistrzostw świata 2019 w Lahti?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
pzn.pl
Komentarze (3)
 • yes Zgłoś komentarz
  Jest Tomisław Tajner...
  • bun Zgłoś komentarz
   Sztab trenerski m.in. Marcin Bachleda, Grzegorz Miętus, Tomisław Tajner, Tomasz Pochwała - czyli ludzie, którzy przez całą swoją karierę mieli ogromny problem żeby pokonać punkt K na
   Czytaj całość
   skoczni. Szok.
   • Lovuś Zgłoś komentarz
    No w skokach miejmy nadzieję, że powalczą. Może Paweł Wąsek skończy wysoko, chciałbym żeby Tomek Pilch może się w końcu przełamał, bo forma tej zimy beznadziejna. Jeśli chodzi o
    Czytaj całość
    biegi, to zaczyna się prawdziwy sprawdzian dla kadry Wierietielnego i Kowalczyk. Monika Skinder powinna powalczyć w sprincie, ostatnio pięknie walczyła w Dreznie, ale warty odnotowania jest wynik Moniki w sprincie klasykiem z listopada, kiedy to w Olos, w tych zawodach przed sezonem, zajęła piąte miejsce, w finale walcząc z zawodniczkami punktującymi regularnie w spintach PŚ, przed nią na 4 miejscu skończyła Natalja Niepriajewa... To już o czymś świadczy. Rucka, Kaleta, i Marcisz też mogą powalczyć, może nie o medale, ale o miejsce w 30 na pewno. W biegach dystansowych Iza Marcisz może solidne miejsca zająć, szczególnie na 5 km stylem dowolnym. Agata Warło w młodzieżowcach ciekawe jak sobie poradzi. Z biegu na bieg (im dłuższy dystans) powinno być coraz lepiej. Generalnie bardzo ciekawi mnie to jak dziewczyny się spiszą na MŚJ, mogą powalczyć o przyzwoite miejsca. Może jeszcze nie w tym, ale w przyszłym powinny walczyć już o medale. Jeśli w tym któraś z nich by przywiozła byłoby pięknie. ;) Dziewczyny czeka prawdziwy sprawdzian tego jak przepracowały te kilka miesięcy z duetem Wierietielny/Kowalczyk. Iza i Monika powinny już powalczyć o wysokie miejsca, dla reszty trzydziestka powinna być celem minimum. ale sie rozpisałem :o
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×