Koreańczyk Choi najlepszy w pierwszym konkursie FIS Cup

Pierwszy konkurs letniej edycji FIS Cup rozegrano w Villach na obiekcie HS 98. Zwyciężył Koreańczyk Heung-Chul Choi, który oddał skoki na odległość 97 i 97,5 metra. Łącznie o pół metra więcej uzyskał reprezentant gospodarzy - Florian Schabareiter, który dostał niższe noty za styl i ostatecznie zajął 2. pozycję.

Monika Szandała

Na najniższym stopniu podium stanął Dejan Judez, który w finale skoczył aż 98 metrów i awansował z 10. na 3. miejsce. Tuż za czołową "3" zostali sklasyfikowani Niemiec Richard Freitag (95/95 m), Thomas Lackner z Austrii (95/93 m) oraz podopieczny Jochena Danneberga - Amerykanin Nicholas Alexander (97/92,5 m).

Poniżej oczekiwań spisali się Polacy. Dawid Kowal, reprezentant klubu Start Krokiew Zakopane, w I serii uzyskał 90,5 metra i zajął 22. miejsce. W finale skoczył 3 metry krócej i spadł o 2 pozycje. Do II serii nie zakwalifikował się jego młodszy brat Kamil.

Kolejne konkursy FIS Cup odbędą się dopiero za miesiąc w Val di Fiemme (HS 106).