KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wypadek na zamkniętym stoku w Bielsku-Białej. Kobieta straciła przytomność

Zamknięte stoki nie zatrzymują Polaków przed korzystaniem z ich uroków. Niestety nie zawsze zabawa kończy się dobrze - na stoku w Dębowcu kobieta wpadła w siatkę i straciła przytomność. Beskidzki oddział GOPR apeluje o rozwagę.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Stoki są przepełnione mimo pandemii PAP / Darek Delmanowicz / Stoki są przepełnione mimo pandemii
"Popularne aktywności: jazda na sankach, ślizganie się na jabłuszkach, oponach, itp. w górach bywają tragiczne w skutkach" - apelują przedstawiciele GOPR (za bielsko.biala.pl).

Takie zabawy w miniony weekend przyniosły kilka mniej lub bardziej poważnych urazów. Czasami kończy się na obtarciach, ale bywały też zdecydowanie cięższe przypadki.

Serwis informuje, że pełen pracy okres mieli przede wszystkim ratownicy dyżurujący w stacji na Klimczoku. - W sobotę na stoku Dębowca pomogli 12-letniemu chłopcu z urazem stawu skokowego, do którego doszło podczas zjazdu na "jabłuszku". W niedzielę pomocy potrzebowała kobieta, która zjeżdżając na sankach wjechała w siatkę zabezpieczająca stok i straciła przytomność - informuje GOPR.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Stękała o pracy w karczmie: Jeszcze pomogę. Po co mam z tego rezygnować?

To jednak nie wszystko. Były też urazy kości udowej, miednicy czy... pomoc w zejściu ciężarnej kobiecie, która nie potrafiła poradzić sobie na oblodzonym szlaku.

Do wszystkich tych urazów doszło w ośrodku narciarskim na Dębowcu. Ten w ostatnich dniach był sztucznie naśnieżany. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami oficjalnie pozostaje jednak... zamknięty.

To jednak nie hamuje ludzi przed korzystaniem z uroków zimy. Dodatkowo pogoda w ostatnim czasie "zrobiła się" iście zimowa. Codziennie ze stoku korzystają setki osób zjeżdżających na wszystkich popularnych "gadżetach".

Zobacz także:
Polacy wolą tenis stołowy od skoków narciarskich

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×