Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

MŚ w Oberstdorfie. Rosjanie wystąpią pod flagą FIS. Wiadomo, co z hymnem

Podczas nadchodzących Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym rosyjscy sportowcy będą rywalizować pod flagą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). To efekt kary, jaką na Rosję nałożył Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Rosjanie na MŚ w Oberstdorfie wystąpią pod flagą FIS-u Getty Images / Alexander Reka\TASS / Rosjanie na MŚ w Oberstdorfie wystąpią pod flagą FIS-u

17 grudnia Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) zadecydował o wykluczeniu Rosji na dwa lata z udziału w największych wydarzeniach sportowych - mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich.

CAS tym samym podtrzymał sankcję, jaka została nałożona przez Światową Agencję Antydopingową na Rosję za nieustanne łamanie przepisów antydopingowych. 

Co to oznacza dla rosyjskich sportowców? Przede wszystkim to, że nie mogą startować pod flagą Rosji na mistrzostwach świata czy też igrzyskach olimpijskich. Nie oznacza to jednak, że zabraknie ich podczas nadchodzących Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w Oberstdorfie. 

ZOBACZ WIDEO: PŚ w skokach narciarskich. Co kluczem do sukcesów Andrzeja Stękały? Skoczek zwrócił uwagę na ważny element

Rosyjska agencja informacyjna TASS powołuje się na słowa Jeleny Wialbe z Rosyjskiej Federacji Narciarstwa Biegowego i donosi, że rosyjscy narciarze, skoczkowie i narciarze klasyczni będą rywalizować pod flagą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Jeżeli rosyjscy sportowcy będą notować jakieś triumfy, to nie usłyszymy hymnu Rosji, ale hymn FIS.

Mistrzostwa świata w Oberstdorfie odbędą się w dniach od 22 lutego do 7 marca. Sportowcy powalczą o 24 zestawy medalowe w narciarstwie biegowym, skokach narciarskich i narciarstwie klasycznym.

Czytaj także:
> PŚ w Zakopanem. Znakomite informacje. Polacy gotowi do udziału w zawodach
> Boyd-Clowes znowu żartował na Twitterze. Kanadyjczyk nie docenił jednak polskich fanów

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×