Puchar Kontynentalny Pań: Magdalena Schnurr zwycięska w Poehla

Zwycięstwem Magdaleny Schnurr zakończył się trzeci konkurs tegorocznej edycji Pucharu Kontynentalnego Pań. Niemka na dobrze znanej jej skoczni w Poehla (HS60) lądowała odpowiednio na 61,5 m i 62,5 m, za co otrzymała łączną notę 237,6 punktów. Drugie miejsce ze sporą stratą do triumfatorki zajęła jej rodaczka - Melanie Faisst (60 oraz 62,5 m).

Maciej Mikołajczyk

Tuż za reprezentantkami gospodarzy uplasowała się Japonka Ayumi Watase, która w swoich próbach osiągnęła 59 m i 62 m. Poza podium znalazła się liderka cyklu - Ulrike Graessler (59,5 m oraz 61 m), a czołową szóstkę zamknęły rewelacyjnie spisująca się w letnich rozgrywkach Szwajcarka Bigna Windmueller (58,5 m i 61 m) i kolejna zawodniczka naszych zachodnich sąsiadów - Ramona Straub (58,5 m i 59,5 m).

W zawodach nie zabrakło polskiego akcentu. Na 53. pozycji za skok na odległość 44,5 m została sklasyfikowana Joanna Gawron.